Vahetusmehed kindlustasid Leipzigile ja Kielile karikasarjas pääsu järgmisesse ringi (0)

Yussuf Poulsen (paremal) lõi Leipzigi esimese värava. Foto: Scanpix / Sven Sonntag / imago images

Saksamaa karikavõistluste raames peeti kolmapäeva õhtul kaks kohtumist. Tugevuselt neljandal liigatasemel palliv RW Essen võttis vastu esiliigaklubi Kieli Holsteini, maid jagasid ka kõrgliigameeskonnad RB Leipzig ja Wolfsburg.

Eelmises ringis suure Leverkuseni Bayeri lisaajal välja lükanud Essen toodi täna Holsteini poolt kindlalt maa peale. Holstein lõi avapoolaja keskel kolme minutiga kaks väravat ning lisas kohtumise lõpuminutitel veel ühe, kindlustades sellega koha poolfinaalis. Kohtumise viimase värava autor Joshua Mees oli muide vahetusest sekkunud alles kaks minutit enne tabamust.

Järgmisesse ringi sammus ka Leipzig, kes teise poolaja väravate abil Wolfsburgist 2:0 üle oli. Taaskord oli võidu kindlustajaks vahetusmees - Hwang Hee-Chan saatis palli võrku neli minutit pärast vahetusest sekkumist. Wout Weghorst jättis esimesel poolajal Wolfsburgi poolelt ka penalti realiseerimata, lennutades palli üle värava.

Koha poolfinaalis on juba kindlustanud ka Dortmundi Borussia. Neljas ehk viimane poolfinalist selgub Regensburgi ja Bremeni Werderi eile toimuma pidanud heitlusest, mis on aga koroonaviiruse tõttu määramata ajaks edasi lükatud.

RW Essen - Kieli Holstein 0:3 (0:2)