Vana hea retro | Igor Morozov pöörasest Tallinna derbist: esimene penalti oli raske, teine ja kolmas enam mitte (0)

Glasgow'l on Rangers ja Celtic, Istanbulil Galatasaray ja Fenerbahce ning Helsingil HJK ja HIFK. Tallinnal on Flora ja Levadia, kelle derbi on igasuguse kahtluseta meie klubijalgpalli vastasseis number üks. Tallinna derbil on palju põnevaid ja tähtsaid episoode, aga kõige pöörasem on igasuguse kahtluseta 2012. aasta 20. augusti matš Kadriorus.

Tiitlikaitsjana läks platsile Flora, kes oli aga esikohalootused juba sisuliselt minetanud. Pärast kahte ebaõnnestunud hooaega koosseisu värskendanud Levadia oli aga tiitliheitluses sees. "Tol aastal olime pigem noored ja vihased. Kõik olid täis tahtmist end tõestada. Liiga palju kogemusi meil tiimis polnud, aga äkki see oligi meie trump," meenutab 2012. aasta Levadia kapten Igor Morozov.

8. minutiks oli seis 1:1, millele järgnes noore ja vihase Levadia 3:0 vahespurt, kus kaks väravat sündisid penaltitest, mille realiseerijaks Morozov. 62. minutil saavutatud 4:1 edu mängis Levadia maha ja 88. minutil Gert Kams viigistas, aga mõni sekund enne viimase ehk kolmanda üleminuti täitumist teenis Levadia kolmanda penalti.

Kordused näitasid, et viga polnud, aga penalti oli tõsiasi. Morozov asus kolmandat korda palli taha. "Enne hooaja algus küsis peatreener Marko Kristal, kas olen valmis penalteid lööma? Ütlesin, et võin lüüa. Tolles mängus oli kõige raskem penalti esimene. Teine ega kolmas nii rasked polnud. Viimase penalti eel ütles sisetunne, et löön ära, närvi polnud," räägib Morozov, kes valiti 2012. aastal meistriliiga parimaks mängijaks.

"Vana hea retro" on Soccernet.ee videosari, kus asjaosalised meenutavad kohtumisi, mis ühel või teisel põhjusel Premium liiga (varasema nimega Meistriliiga) ajaloos oluliselt kohal. Kas siis sportliku intriigi, võtmesündmuste, platsiväliste asjaolude või mingi muu põneva põhjuse tõttu. Videolood jõuavad eetrisse läbi terve 2021. aasta Eesti jalgpallihooaja.