Vana hea retro | Karl Palatu: meistritiitli otsustanud mängus Kaljuga oli 10 minutiga asi selge (0)

2020. aastal võidetud Eesti meistritiitel oli FC Florale klubi ajaloo 13. ja juba kuues viimase 11 aasta jooksul, mis kinnitab, et hetkel on just nemad Eesti klubijalgpallis selge tooniandja number üks. Tosin aastat tagasi oli olukord sootuks teine.

2010. aastale läks Flora vastu teadmisega, et viimati suudeti Eesti meistriks tulla 2003. aastal ning vahepeal oli Levadia neile rinnale jõudnud, sest mõlemal oli ette näidata seitse Eesti meistritiitlit. "See oli Flora jaoks uus ja murranguline aasta. Martini Reimi esimene aasta peatreenerina. Võistkond oli hästi noor ja kokkuhoidev. Võitlusvõimeline ja kõrge initsiatiiviga," meenutab Flora toonane kapten Karl Palatu.

Flora haaras initsiatiivi, aga Levadia püsis kogu aeg löögiulatuses. Kui Flora enne oktoobrikuu koondisepausi Tartus Tammeka vastu vääratas, muutus nende seis ärevaks, sest Levadial oli kuhjade kaupa kogemusi. Koondisepausilt naastes ootas esimese asjana ees hooaja viimane Tallinna derbi. Seal võttis Flora selge 2:0 võidu ja tee tiitlini muutus palju laugemaks. Esimene võimalus 7-aastane tiitlipõud lõpetada saabus 30. oktoobril, kui vastaseks oli Nõmme Kalju.

Flora ei jätnud midagi juhuse hooleks. "Pärast Levadia alistamist oli Kalju-mängule vastu minna väga lihtne. See oli vormistamise küsimus, 10 minutiga oli asi selge," meenutab Palatu. Tolleks hetkeks juhtis Flora tänu Sander Posti väravale 1:0 ja 16. minutil lõi Palatu ise oma hooaja viienda värava. Lõpuvile fikseeris ta karjääri esimese Eesti meistritiitli. "Seda oskavad kirjeldada ja tunnetada ainult need, kes on seda kogenud. Eesti jalgpalluril Eesti meistriks tulla... väga paljudel see ei õnnestu. Ühine mälestus kõigile mängijatele terveks eluks," sõnab Palatu.

"Vana hea retro" on Soccernet.ee uus videosari, kus asjaosalised meenutavad kohtumisi, mis ühel või teisel põhjusel Premium liiga (varasema nimega Meistriliiga) ajaloos oluliselt kohal. Kas siis sportliku intriigi, võtmesündmuste, platsiväliste asjaolude või mingi muu põneva põhjuse tõttu. Videolood jõuavad eetrisse läbi terve 2021. aasta Eesti jalgpallihooaja.