VAR ja ajalugu teinud superstaari vigastus tõid Brasiiliale šokk-kaotuse (1)

Naiste jalgpalli MM-il sündis esimene suurüllatus, kui Brasiilia kaotas 2:0 eduseisust 2:3 Austraaliale. Tegu oli brasiillannade esimese kaotusega MM-i alagrupis 24 aasta jooksul.

Nii 1991. kui ka 1995. aastal peetud MM-il kaotas Brasiilia alagrupis kolmest mängust kaks ja jäi play-off’ist välja. Alates 1999. aasta turniirist oli aga viie MM-i jooksul saadud alagrupiturniiril 15 mängust 13 võitu ja tehtud kaks viiki, kolmel viimasel MM-il läbiti seejuures alagrupp täiseduga ja kokkuvõttes väravate vahega 21:0.

Nüüdki läks Brasiilia oma superstaari Marta penaltist ja Cristiane väravast avapoolajal 2:0 juhtima. Kuid avapoolaja lisaminutil lõi Caitlin Foord ühe värava tagasi ning teisel poolajal viigistas seisu Chloe Logarzo. Austraalia võiduvärav sündis 66. minutil vastuolulisest olukorrast, sest kaitsja Monica omaväravaks märgitud tabamuse juures nõudsid brasiillannad suluseisu fikseerimist. Šveitslannast kohtunik Esther Staubli konsulteeris küll VAR-iga, ent jättis värava jõusse, sest tema hinnangul ei mõjutanud suluseisus olnud Sam Kerr värava löömist.

Brasiilia avavärava autor Marta pidi küll poolajal mängust pisivigastuse tõttu lahkuma, kuid tegi siiski ajalugu. Tabamus oli talle MM-finaalturniiride 16. värav, mis tähendab, et ta kerkis Brasiilia kõigi aegade edukaimaks väravakütiks maailmameistrivõistlustel, rebides ette 15 väravat löönud Ronaldost. Martal on võimalus tõusta käesoleva turniiriga MM-ide kõigi aegade suurimaks väravakütiks, praegu hoiab seda au enda käes 16 tabamusega sakslane Miroslav Klose.

C-grupis on nüüd nii Austraalial, Itaalial kui ka Brasiilial tabelis kolm punkti. Avavoorus Austraaliast jagu saanud itaallannad kohtuvad reedel Jamaica naiskonnaga.