VAR möllab: videokohtunikud aitasid edasi nii Manchester Unitedi kui Porto (14)

Meistrite liigas kaheksandikfinaali avamängus 0:2 kaotanud Manchester United pääses tänu videokohtunikele edasi.

United sai oma peo käima juba teisel minutil, kui Thilo Kehreri tagasisöödu näppas vahelt Romelu Lukaku. Edasi purjetas ta mööda Gianluigi Buffonist ja veeretas Unitedi juba ette.

PSG vastas äga kiirelt, kui Unitedi kaitsjad mängiti täiega üle ning Eric Bailly nina eest vormistas Juan Bernat viigiseisu. Kuigi mäng oli täielikult prantslaste käes, siis tabloo näitas vastupidist. Avapoolaja lõpus pudistas Buffon enda ette Marcus Rashfordi kauglöögi ning Lukaku võttis ka teise kingituse viisakalt vastu.

PSG kontrollis ka teisel poolajal mängu kogu täiega, ent 90+1. juhtus nende jaoks midagi saatuslikku. Diogo Daloti kauglöögi järel näitas Damir Skomina esiti nurgalipu suunas, mis oleks tähistanud Unitedi esimest kornerit, aga ... VAR otsustas asja üle vaadata. Selgus, et pall põrkas üle otsajoone Presnel Kimpembe käest ja sloveen otsustas anda Unitedile penalti, mille Rashford külmavereliselt realiseeris.

Kuigi penalti sündis neljandal üleminutli ja kogu protsess võttis aega umbes kolm minutit, siis lõpetas Skomina mängu alles kümnendal lisaminutil. PSG-d ei aidanud ka viimasteks minutiteks sekkunud Edinson Cavani ning kolmanda meeskonnana marssis kaheksa hulka Manchester United.

Videokohtunikud ei saanud absoluutselt puhkust ka paralleelselt toimunud teises mängus. Tänu Tiquinho Soarese ja Moussa Marega väravatele suutis Porto normaalaja järel Romast kodus 2:1 jagu saada, mis tähendas lisaaega. Esimene pool kulges rahulikult, aga teises pooles kasutas Cüneyt Cakir usinasti teleekraani taga istunud abilisi.

Esmalt sikutas Alessandro Florenzi karistusalas särgist Fernandot ning ekraani edasi ja tagasi kerinud Cakiril ei jäänud muud üle, kui penaltipunktile osutada. Sealt oli kindlus ise Alex Telles ja jalgpalli oli selleks hetkeks mängitud 117 minutit.

Tundus juba, et Porto on pääsenud ning Iker Casillas & co veerandfinaalis, kui Cakir kuulas taas VAR-i ruumi. Patrick Schick kukkus karistusalas ning kahtluse all oli, et kas Marega puudutas teda selja tagant või mitte. Cakir penaltit ei andnud ning 2004. aasta Meistrite liiga tšempion on kaheksa parema hulgas.

Porto - Roma 3:1 (1:1; 2:1; 2:1), kahe mängu kokkuvõttes edasi Porto 4:3
26. Tiquinho Soares, 53. Moussa Marega, 117. pen. Alex Telles - 37. pen. Daniele De Rossi

Paris Saint-Germain - Manchester United 1:3 (1:2), kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi United 3:3