Väravarallist võidukalt väljunud Sevilla sekkus medalimängu (0)

Sevilla võiduvärava autor Papu Gomez. Foto: Scanpix / zumapress / Joaquin Corchero

Hispaania La Liga 30. vooru lõpetas kohtumine Balaidose staadionil Vigos, kus tabeli keskel paiknev Celta Cigo oli vastamisi esikolmikuga tempot püüda hoidva Sevillaga. Kohtumises löödi koguni seitse väravat!

Väravaralli vallandus Vigos kiiresti. 7. minutil viis Jules Kounde külalised juhtima, aga 20. minutil lõi Iago Aspas penaltist viigivärava ning juba kolm minutit hiljem viis sama mees võõrustajad juhtima. Eduseis püsis 35. minutini, kui sihile jõudis Sevilla poolkaitsja Fernando, aga pikalt ei püsinud ka see seis, sest 43. minutil tabas Brais Mendez ning Celta läks puhkama 3:2 eduseisus.

Sevilla peatreener Julen Lopetegui otsustas vaheajal suuremaid ümberkorraldusi mitte teha ja hoidus vahetustest. Plaan toimis, sest 60. minutil seadis Sevilla legend Ivan Rakitic jalule kohtumise kolmanda viigiseisu.

Pärast 3:3 väravat asus Lopetegui vahetusi tegema. Sevilla tõi platsile Luuk de Jongi ja Oliver Torresi ning 67. minutil ka talvel Atalantast seotatud argentiinlasest universaalse edurivimängija Papu Gomezi. See osutus ülimalt õnnestunud lükkeks, sest juba 76. minutil viis Gomez Sevilla mängu 4:3 juhtima.

Rohkem väravaid ei löödud ja Sevilla sai tabelisse võidu, mis tõstis nad medalimängu. Kuna liider Madridi Atletico piirdus pühapäeval 1:1 viigiga Real Betisiga, siis kaotab Sevilla neile nüüd ainult kuue punktiga. Madridi Real on Sevillast viie ja FC Barcelona nelja punkti kaugusel. Mängimata on kaheksa vooru ehk laual on 24 punkti. Esikolmikust on Sevillal mängimata vaid Realiga.

Celta Vigo – Sevilla 3:4 (3:2)
20. pen., 23. Iago Aspas, 43. Brais Mendez – 7. Jules Kounde, 35. Fernando, 60. Ivan Rakitic, 76. Papu Gomez