Luup peale | Väravavahi prohmakad ning noor ründaja tõid Tammekale suure võidu (galerii!) (0)

Premium liiga 23. vooru kohtumine Tallinna Kalevi ja Tartu Tammeka vahel oli tabelinaabrite duell. Enne matši lahutas meeskondi kolm punkti ning 5:2 võiduga liikus Tammeka lähemale hoopis Narva Transile.
Mäng algas ettevaatlikult ning kummalegi tiimile ülemäära häid võimalusi ei tekkinud. 16. minutil pääses Ats Purje ohtlikult palli Foday Trawallyle suunama, kuid viimase suurepärasel löögipositsioonil olid Tammeka mehed siiski ees. Selle järel hakkasid mõlemad tiimid erinevatest kohtadest proovima, kuid ei nurga- ega kauglöögid toonud mingit tulu.

35. minutil sai Sander Kapper healt positsioonilt karistusalas sööta ning Reinhard Reimaast rikošeti võtnud pall lendas vastu Tanel Tambergi lahtist kätt. Olukorrast nõuti aktiivselt penaltit, mida tartlased aga ei saanud. Kümmekond minutit hiljem võttis Tamberg aga kastis konksutama hakanud Kevin Mätase vea hinnaga maha ning viimane lõi penalti vahetult enne poolajavilet kindlalt sisse - 0:1.

Teise poolaja alguses teenis Tammeka mitu nurgalööki ning nendest kolmas tõi ka soovitud tulemuse, kui standardolukorrajärgselt tsenderdas Henri Välja palli suurepäraselt karistusalasse, kus kõige kõrgemale kerkinud Tanel Tammik selle peaga sisse raius - 0:2.

Mäng jätkus lahtiselt ning mõlemal tiimil jagus erinevaid võimalusi värava löömiseks, kuid enamasti vedas realiseerimine mehi alt. 66. minutil tsenderdas Ioan Jakovlev palli parempoolsesse tahaposti, kus oli Ramol Sillamaa. Noor ründaja lajatas palli pikemalt mõtlemata võrku ning tõi omad mängu tagasi - 1:2.

Kalev sai seejärel rohkem mängu sisse, kuid viigiväravani siiski ei jõutud. Hoopis Tammeka teenis järjekordse penalti, kui Stiven Raider eksis palli omaksvõtul ning tõmbas hooga tulnud Mätase maha. Tammeka selle hooaja esiründaja sai võimaluse teiseks penaltilöögiks ning oli ka seekord kindel - 1:3.

Raideri tehtud veale reageeris Kalev väravavahtide vahetamisega, kuid Maico Rimmel ei jõudnud platsil minutitki olla, kui pidi juba palli võrgust välja noppima. Henri Käblik pääses jooksma, tegi paar puudet ning lõi palli Rimmeli jalgevahelt kindlalt võrku - 1:4.

Sellega ei olnud väravatesadu lõppenud, sest mõned minutid hiljem teenis Kalev nurgalöögi, mille jätkust jõudis pall karistusalasse jäänud Daniil Petruninini, kes mänguvahendi kindlalt lati alla naelutas - 2:4.

Ei möödunud taas palju, kui juba oli Tammeka Kalevi karistusala juures. Sander Puri söötis palli Henri Käblikule, kes tegi taas paar puudet ning saatis seejärel tugeva löögi allanurka - 2:5.

Järelejäänud minutid enam niivõrd tormilised polnud ning Tammeka sai koduteele asuda kindla kolme punktiga. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Tammeka sai Kalevi seeria pidama

Senise hooaja jooksul olid meeskonnad omavahel kohtunud kahel korral ning mõlemal juhul jäi peale pealinnaklubi. Tänasest duellist väljus aga selge võitjana Tammeka, kes näitas mängu jooksul mõtestatud kombinatsioone ja suurel hulgal teravust. Kuigi kaks tabamust löödi penaltitest, polnud enamiku ajast matši võitjas kahtlust. Meeskondade selle hooaja viimane omavaheline kohtumine leiab aset kuu aja pärast (17.09) ning saab näha, kas Tammeka saab ka teise võidu kätte või suudab Kalev siiski tänase kaotuse järel uuesti võidurajale naasta.

2. Stiven Raideri halb päev

Tallinna Kalevi väravavahil ei tulnud täna suures pildis midagi välja. Mõnes olukorras näitas ta ka head valmisolekut, kuid rumalalt tekitatud penalti ja mitmed ebakindlad väljalöögid varjutavad meeskonna heaks tehtu. Tema tööpäev lõppes 78. minutil, kui platsile tuli Maico Rimmel. Kas oli mängueelne häälestatus kehv, takistas mehe sooritust mingi (tervise)mure või oli põhjuseks midagi kolmandat, teab ta vaid ise.

3. Tammeka noor ründeäss

Henri Käblik. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Vahetult pärast 3:1 väravat vahetati välja oma teise tabamuse löönud Mätas. Viimaseks kümnekonnaks minutiks sekkus tema asemel 17-aastane Henri Käblik, kellele oli tänane kohtumine tema Premium liiga karjääris kuues. Usaldust õigustas aga nooruk täielikult, lüües üheksa minutiga kaks tabamust, mis murdsid Kalevi lõplikult. Usutavasti võitis noormees selle esitusega endale sarnaseid võimalusi tulevikuks juurde ning võimalik, et mõne aja möödudes on Mätasel kõva rivaal tipuründaja koha nimel konkureerimas.

4. Mängu parim - Kevin Mätas

Tammeka esiründaja lõi küll mõlemad väravad enda teenitud penaltitest, kuid tegi mängu jooksul kõvasti musta tööd ja oli igatpidi aktiivne. Tänased tabamused olid tema selle hooaja neljas ja viies Premium liigas ning sellega kinnitas ta ka oma kohta tartlaste selle aasta parima väravakütina.

13. augustil kell 19.15 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev - Tartu JK Tammeka  2:5 (0:1)
66. Ramol Sillamaa, 86. Daniil Petrunin - 45+1. pen., 76. pen. Kevin Mätas, 52. Tanel Tammik, 79., 87. Henri Käblik

Väravasöödud: 66. Ioan Jakovlev, 86. Tanel Tamberg - 45+1., 76. x, 52. Henri Välja, 79. Patrick Genro Veelma, 87. Sander Puri
Hoiatused: 44. Ioan Jakovlev, 45. Tanel Tamberg, 63. Daniil Petrunin, 75. Stiven Raider, 90+1. Hannes Anier - 59. Gerdo Juhkam
Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras