Vardy jätkas Arsenali kiusamisega, kuid Leicester kaotas taas punkte (0)

Inglismaa kõrgliigas pidasid tasavägise mängu maha kaks tabeli esimeses pooles olevat meeskonda - Londoni Arsenal ja Leicester City. Lõppkokkuvõttes ei suutnud kumbki teisest rohkem väravaid lüüa ning seega tuli mõlemal leppida viigipunktiga.

Kaks meeskonda, kes olid 2015-16. hooaja kaks võtmefiguuri (Leicester võitis lõpuks tiitli, Arsenal jäi kümne punkti kaugusele), on viimastel aastatel pidanud omavahelisi duelle väga kindla rutiini alusel. Nimelt on kaheksast hiliseimast matšist lausa seitse lõppenud kodumeeskonna võiduga. Veelgi võimsam on fakt, et Arsenal on Premier League'i kodumängudes alati Leicesteri võitnud: seni on vastastest kaheteistkümnes järjestikuses mängus paremad oldud ning väravatevahe on olnud lausa 35:10.

Täna mängiti suhteliselt võrdselt ning kordamisi dikteeriti mängukäiku. Esimesel poolajal oli juhtivamaks pooleks Arsenal ja kuigi vastaste kiiper Kasper Schmeichel tegi korduvalt supertõrjeid, siis lõpuks oli Bukayo Saka - Pierre-Emerick Aubameyangi ründeduo ikkagi liiga kiire ning gabonlane lõi oma hooaja 20. tabamuse. Pisut hiljem skooris ka Kelechi Iheanacho, kuid äärekohtuniku käsi näitas siiski, et tegu oli suluseisuga.

Teisel poolajal jätkati veelgi aktiivsemalt ning kuni 75. minutini oli mäng pigem võõrustajate kontrolli all. Kuid siis juhtus väike õnnetus: 71. minutil väljakule tulnud Edward Nketiah ei jõudnud palli puutudagi enne seda, kui pidi väljakult juba lahkuma. Nimelt lendas 20-aastane mängumees ohtlikult James Justini jalga ning peale paariminutilist VAR-i arutlust teenis pallur endale punase kaardi.

Vähemuses Arsenal oli võrreldes varasemaga selgelt raskustes ning Leicesteri rünnakuid tuli nagu momendil vihma Eestis. Lõpuks suutiski Brendan Rodgersi juhitud tiim viigivärava lüüa, kui Jaime Vardy Demerai Gray söödu võrku lükkas. Kusjuures teine ründemängija Ayoze Perez (kes oleks tekitanud suluseisu) oli samuti pallipuutele väga lähedal. Seega läks taaskord paar minutit aega, kuni videokohtunikud lõpuks otsustasid, et Perez siiski ei riivanud palli ning värav läks kirja.

Vardy sai tabamusega kirja oma kümnenda Arsenali vastu ning jääb sellega alla vaid Wayne Rooneyle (12). Samale pulgale tõusis ta Robbie Fowleri ja Harry Kane'iga. Kuna kaheksa lisaminutiga rohkem väravaid ei tulnud, pidid mõlemad tiimid leppima (vaid) viigiga.

Arsenal - Leicester 1:1 (1:0)