Vardy omamoodi party: mees lõi palli mõlemasse väravasse ja Leicester jäi võiduta (0)

Jamie Vardy lõi täna väravaid mõlemasse väravasse. Foto: Scanpix / Carl Recine / Reuters

Inglismaa kõrgliigas tegi eelmisel kümnendil tiitlivõitjaks kerkinud Jamie Vardy väga omamoodi mängu, kui suutis pooleteise tunniga lüüa ühe omaenda väravasse ning kaks vastaste võrku. Lõppkokkuvõttes jäi koduklubi Leicester seega ilma olulisest võidust, kuna Burnley lõi ise samuti ühe värava. Maksimumpunktid said kirja ka Everton ja West Ham.

Leicesteris toimunud matš algas selgelt (ning oodatult) kodutiimi dikteerimisel: võõrustajad tegid esimese 45 minutiga üksteist pealelööki, kuid esialgu ei tahtnud pallid võrku minna. Kümne minuti järel teenisid hoopis vastased nurgalöögi ning kasti saadetud tsenderdusele sai õnneks Vardy pea vahele. Kuid ... briti peast ei lennanud pall mitte auti või trahvikastist välja, vaid hoopis Kasper Schmeicheli selja taha - 0:1. Tegemist oli ründeässa esimese omaväravaga.

Otseloomulikult tekitas õnnetus Vardyle peavalu ning seega üritas ta pikalt tabloole taas viiki tuua. Poolaja lõpus suutiski ta ühe puutega lõpetada kiire kontrarünnaku ning matš oli jällegi viigis - 1:1. Taoline seis püsis aga vaid kolm minutit, kuna seejärel lõi suvine ost Maxwel Cornet suurepärase ülepuusalöögiga palli võrku - 1:2. Kahjuks tabamusega aafriklase matš ka lõppes, kuna paar minutit hiljem teenis ta esmalt kollase ning sai seejärel vigastada.

Teisel poolajal domineeris Leicester veelgi rohkem, ent kusagilt ei tulnud nende teist väravat.  Alles 85. minutil suutis kohtumise peategelane Vardy taas ühe ära lüüa - 2:2. Kusjuures liiga parimaks väravakütiks kerkinud britist sai ka esimene Leicesteri pallur, kes ühe kohtumisega löönud värava väljaku mõlemas otsas. Lõpusekunditel lõi Burnley ka võiduvärava, kuid peale tähistamist jõudis meestele kohale, et väravalööja oli söödu ajal suluseisus.

Samaaegselt peeti põnev duell maha ka Kesk-Inglismaal, kus kohalik Leeds läks esialgu West Hami vastu juhtima. Marcelo Bielsa hoolealused olid lähedal ka teisele, kui avavärava autor Raphinha saatis 35. minutil kaugelt kuuli teele, ent seekord lajatas pall posti.

Teisel poolajal lõi mängu domineerinud West Ham esmalt palli 53. minutil võrku, kuid paar minutit hiljem tühistati klubi avavärav, kuna tipuründaja Michail Antonio käsi lendas vastaste kiiper Illan Meslierile näkku. Paarteist minutit hiljem tuli siiski esimene, kui pall võttis Junior Firpost korraliku rikošeti ning Meslieril polnud midagi teha. Õhtu läks veelgi viletsamaks lõpusekunditel, mil Antonio lükkas palli seekord määrustepäraselt võrku.

Seega teenis West Ham oma kolmanda võidu ning Leeds oma kolmanda kaotuse. Kusjuures kollasärgid jäid esimest korda oma Premier League'i ajaloos esimese kuue mänguga võiduta. Ka tabeliseis pole sugugi kaunis, kuna samaaegselt teenis Newcastle järjekordse viigipunkti ja langetas Bielsa hoolealused viimase kolme sekka.

Leicester City - Burnley 2:2 (1:2)