Vassiljev: kaotus on suur pettumus, valu on südames (0)

Eesti jalgpallikoondise kapten Konstantin Vassiljev tõdes pärast Rahvuste liiga C-divisjoni väljalangemismängus Küproselt saadud 0:2 kaotust, et kui ründemäng on ümmargune ja oma parimat šanssi väravaks ei lööda, ongi tulemus loogiline.

"Kindlasti olime enne mängu optimistlikud ja meil oli oma kindel plaan, kuidas seda mängu mängida. Ma ei tea, miks see läks nagu ta läks. Alustasime üllatavalt halvasti ja Küprosel oli võimalus kohe alguses meie hooletus ära karistada. Vaikselt muutus mäng enamvähem võrdseks. Ei meil ega neil olnud midagi erilist. Siis tuli värav, mis muutus mängu teistsuguseks.

Kui play-out'is saab üks võistkond eelise, siis mängupilt muutub. Kahjuks esimesel poolajal ei suutnud me leida käike, kuidas jõuda vastase värava ette. Ning kui sinna ei jõua, siis on ka keeruline väravat lüüa. Punase kaardiga tuli hea võimalus rahulikult edasi mängida, aga siis tegutsesime 2-3 minutit alla oma võimete, kui pehmelt öelda. Küpros karistas meid teist korda.

Isegi seejärel oli meil šanss mängu tagasi tulla, kui oleksime realiseerinud oma 100%-lise värava momendi. Siis muutunuks mäng võib-olla huvitavamaks. Ma ei taha öelda, et [tolle 67. minuti momendiga] lootus kadus sel hetkel. Aga arvestades, et sellistes mängudes palju momente ei teki ja kui selline ka sisse ei lähe, siis ..." rääkis Vassiljev aeglaselt ja vaikselt.

Eesti ei teeninud kohtumise jooksul ainsatki nurgalööki ega karistuslööki vastase ründekolmandikul. "Me kahjuks ei leidnud rünnakutsoonis õigeid käike. Eriti esimesel poolajal oli meie mäng päris ümmargune. Oli vaja natuke sirgjoonelisemalt mängida palle liini taha, et seal vastast survestada. Tallinnas see töötas. Aga täna me neid käike ei leidnud ja seetõttu ohtlikke momente ei tulnud.

Valus on. Eesti koondise jaoks sellise tähtsusega mänge palju ei ole. Kui need kaotada, siis kindlasti on pettumus suur ja valu südames. See ei ole järjekordne kaotus, vaid kaotus, mis jääb kauemaks ajaks meelde. See põhimõtteliselt paneb punkti mingile perioodile. Juunis algab kõik uuesti pihta. Loodetavasti sealt saame hoogu juurde, et alustada uut ja edukamat ajajärku," lausus Vassiljev.

Kas Kostja ise leiab endiselt motivatsiooni? "Motivatsiooniga probleeme ei ole. Peale sellised mänge ja enda sellised esitusi tulevad küll erinevad mõtted pähe. Aga juunini on veel palju aega."