Vassiljevi ilulöögist edu saanud Eesti andis mõne minutiga punktid käest (8)

Eesti rahvuskoondis vandus 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas kodus 1:0 eduseisust 1:2 alla Põhja-Iirimaale.

Uue valiktsükli esimene mäng märtsis läks meil aia taha, kui võõrsil samale vastasele 0:2 alla jäime, kuid kodus oli võimalik teha vigade parandus. See näiski võimalik, kui Konstantin Vassiljev Eesti koondise 25. minutil kavalast karistuslöögist juhtima viis. Poolajale mindi eduseisus.

Ka teisel poolajal suutis Eesti kenasti mängus püsida, korra kõmmutas Vassiljev ise kaugelt põiklatti. Põhja-Iirimaa tegi aga vahetuse, Eesti mitte ning see maksis lõpuks kätte. 77. minutil lõi Conor Washington 1:1, ehkki kordus näitas, et pall puutus ka suluseisus olnud Josh Magennist, kohtunikud seda aga ei näinud. Vaid neli minutit hiljem oli Magennis ise väravategija rollis, röövides ühtlasi Eestilt võidu. Parim viigivõimalus avanes üleminutitel Artjom Dmitrijevil, kuid tema pealöök lendas postist mööda.

Eesti jätkab seega valiksarjas nullipoisina. Järgmisena ootab sinisärke juba teisipäeval võõrsilmäng suure Saksamaaga.

8. juunil kell 19.00 A. Le Coq Arenal (Jalgpalli 21, Tallinn)

Eesti - Põhja-Iirimaa  1:2 (1:0)