Venelased näitavad võimu: Itaalia tabeliliider kukutati juba teist korda (0)

Dries Mertens (pildil) just kõige paremat mängu ei teinud. Foto: Scanpix / LaPresse via AP / Alessandro Garof

Kui muidu peetakse Euroopa liiga kohtumisi neljapäeviti, siis täna tegid ühe vooru ette ära Moskva Spartak ja Napoli. Võimalusterohkes kohtumises õnnestus võidupunktid võtta kodumeeskonnal, kes alistas Itaalia meistrisarja esinumbri 2:1.

Matši alustas selgelt paremini Spartak, kes juba 3. minutil juhtima läks. Väravaautoriks oli 24-aastane Aleksandr Sobolev, kes lennutas penalti surmkindlalt ristnurka. Paarteist minutit hiljem säras taas pikakasvuline ründaja, kui Premier League'ist tuntud Victor Moses tsenderdas mänguvahendi Sobolevi pea peale ning venelane suunas palli väravasse - 2:0.

Teist poolaega alustasid itaallased selgelt agressiivsemalt ning kuigi 64. minutil toksas Eljif Elmas peaga ühe võrku, siis teiseks enam jaksu polnud. Mängupilti kirjeldasid hästi statistikanumbrid: Napoli tegi kokku 12 pealelööki ning valdas palli 78% poolajast.

Lõppude lõpuks sellest aga ei piisanud ja sinisärgid kaotasid alagrupis juba teist korda Spartakule. Kuigi Napoli väravatevahe on alagrupi parim, siis kerkis justnimelt Moskva võistkond vähemalt ajutiselt esimeseks. Homme toimub ka Varssavi Legia ja Leicester City kohtumine, mis võib potentsiaalselt viimase vooru vägagi põnevaks teha.

9. detsembril kohtub Napoli koduplatsil Leicester Cityga ning Varssavi Legia võõrustab Moskva Spartakit.

Moskva Spartak - Napoli 2:1 (2:0)