Venemaa avas peo peole vääriliselt (1)

Venemaa rahvuskoondis ei lasknud MM-i avamängus Saudi Araabial pidu rikkuda - kindel 5:0 võit viis võõrustajad ekstaasi.

Mängu eel Venemaa võimetes kahtlejad said tugeva ninanipsu, kui Stanislav Tšertšessov ei läinud maailmale tõestama, milleks võimelised ollakse, vaid konkreetset mängu võitma. Kui esimesed minutid välja arvata, kus mõlemad kõrget pressi harrastasid, lubas Venemaa Saudidel rahulikult palli vallata ja otsis ise kontraid.

Mänguplaani hõlbustas kiire juhtvärav. Möödus tosin minutit, kui nurgalöögijärgses olukorras riputas Aleksandr Golovin palli tagasi kasti ja turniiri avavärava lõi peaga Krasnodari mees Juri Gazinski, kelle ees seisnud kaitsja kukkus ja nii jäi poolkaitsja täiesti vabaks.

Vahetult enne poolaega lõi Venemaa olulise riietusruumivärava, seekord juba vasturünnakust. Keskel leiti Golovin, kelle sööt vahetusest sekkunud Denis Tšerõševile ei olnud kõige tugevam, kuid Villarreali äär suutis kuidagi kahe kaitsja vahele pugeda ja palli ka võrku saata.

Teise poolaja alguses olid Saudidel mõned poolmomendid, aga otsustava hoobi pani lootustele Artjom Dzjuba, kes 89 sekundit pärast platsile jooksmist juba peaga sahistas. Kolmandat korda läks sööt Golovinile.

3:0 oli pikk pai venelaste hingele, aga see, mis üleminutitel toimus, andis hoogu veel juurde. Esmalt tulistas Denis Tšerõšev karistusala joonelt vasaku jala välisküljega lati alla, siis pani Golovin otse võrku karistuslöögi. 5:0. Purustatud. Ka Venemaa ei pääsenud siiski puhta võiduga, sest avapoolaja keskel tõmbas tagareie ära nende poolkaitsja, üks meeskonna liidreid Alan Dzagojev.

Venemaa - Saudi Araabia 5:0 (2:0)
12. Juri Gazinski, 43., 90+1. Denis Tšerõšev, 71. Artjom Dzjuba, 90+4. Aleksandr Golovin

Hoiatused: 88. Aleksandr Golovin - 90+3. Taisir Al-Jassim
Peakohtunik: Nestor Pitana (Argentina)

Venemaa: Akinfejev, Fernandes, Kutepov, Ignaševitš, Žirkov, Gazinski, Zobnin, Samedov (64. Kuzjajev), Golovin, Dzagojev (24. Tšerõšev), Smolov (70. Dzjuba).
Varus: Semjonov, Tšerõšev, Kuzjajev, Lunjov, Kudrjašov, Granat, Aleksei Mirantšuk, Anton Mirantšuk, Gabulov, Jerohhin, Dzjuba, Smolnikov.

Saudi Arabia: Al-Mayouf, Al-Breik, Osama Hawsawi, Omar Hawsawi, Al-Shahrani (72. Bahebri), Otayf (64. Al-Muwallad), Al-Dawsari, Al-Faraj, Al-Jassim, Al-Shehri, Al-Sahlawi (85. Assiri).
Varus: Al-Harbi, Ali Al Bulaihi, Bahebri, Al-Khaibri, Kanno, Al-Khaibari, Al-Mogahwi, Al-Muwallad, Assiri, Yasser Al Mosailem, Al-Owais, Motaz Hawsawi.