Mihkel Aksalu SJK fännisektoris eeslauljana tegutsemas. Foto: kuvatõmmis Facebooki videost

Soome jalgpalli meistriliiga 2019. aasta hooaja viimane voor mängiti laupäeval ning Eesti koondise väravavahi Mihkel Aksalu koduklubi Seinäjoki JK tegi kodus 0:0 viigi FC Lahtiga. 2013. aastast alates ehk seitse hooaega SJK ridadesse kuulunud Aksalu jaoks oli tegu lahkumismänguga, mis osutus eriliseks mitmes mõttes.

Esmalt omistasid Soome kõrgema kategooria jalgpallikohtunikud talle 2019. aasta Veikkausliiga kõige džentelmenlikuma jalgpalluri aunimetuse. Tegemist on iga-aastase auhinnaga, millega kohtunikud tunnustavad väljakul eeskujulikult käitunud mängijat.

Esimest korda seitsme hooaja jooksul pälvis selle auhinna mitte-soomlane. Eelmisel kuuel hooajal olid Soome kohtunikud tunnustatud alati kaasmaalast (2018 Ville Saxman (Kuopio Palloseura), 2017 Mikael Forssel (HIFK), 2016 Albin Granlund (IFK Mariehamn), 2015 Magnus Bahne (Turu Inter), 2014 Jani Lyyski (IFK Mariehamn), 2013 Tuomas Aho (Mypa)).

Huvitava auhinnaga Aksalu eriline päev ei piirdunud, sest kohtumise alguses kutsuti ta SJK fännisektorisse, kus temast tehti mõneks ajaks eeslaulja.

Kohtumist ei saanud Aksalu käevigastuse tõttu kaasa teha. Eelmisel nädalal teatas ta, et lahkub SJK-st ja naaseb Eestisse.