Videokohtunik | Kas Florale anti derbis pehme või ilmselge penalti? Miks Paide punaseta jäi? (3)

Uues "Videokohtuniku" episoodis saavad selgituse kirgi kütnud olukorrad. Kas Flora kasuks määrati mängus Levadiaga ikka õige penalti või oli see tõesti pehme? Kas Paide pidanuks jääma Kalju vastu kümnekesi ja kas Vapruse võit Harju üle võinuks olla veel suureskoorilisem?

Seekordses osas teeme tagasivaate 26. voorule ehk koondisepausi eelsetele mängudele. VAR kontrollis 21 olukorda, mida on viimase aja keskmisest vähem, kuid mängudele lisati 8 minutit, mis on jällegi viimaste voorude keskmisest tervelt kolm minutit rohkem.

Selleks andsid põhjust kaks olukorda, kus VAR sekkus ja saatis kohtuniku monitori juurde olukorda üle vaatama. Mõlemal puhul jäi väljakukohtunik kindlaks enda esialgsele otsusele ega muutnud seda. Kas see tähendab, et VAR-i sekkumine ei olnud õigustatud? Lisaks vaatame erinevaid reaktsioone tekitanud penaltiolukorda Flora ja Levadia vahelises derbis.

Põhjalikumalt lahkame kolme olukorda:

  • Harju JK Laagri ja Pärnu Vapruse kohtumise 80. minutil võitlesid karistusalas palli pärast Harju mängijad Marius Samoura ja Stefan Tšendei ning Vapruse ründaja Kevin Kauber. Kontakti järel Kauber kukkus ning väljakukohtunik lasi mängul jätkuda. VAR sekkus, kuid väljakukohtunik jäi pika arutelu lõpptulemusena endale kindlaks ega määranud penaltit. Analüüsi tulemusena oli otsus korrektne ehk VAR-i sekkumist ei saa õigeks lugeda.
  • Mõnevõrra sarnane olukord leidis aset Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju kohtumise 22. minutil. Paide kaitsja Dehninio Muringen sirutab end palli suunas ja mängib selle eemale, kuid tabab seejärel Kalju ründaja Alex Matthias Tamme jalga. Kohtunik hindab olukorra kollase kaardi vääriliseks, kuid VAR kutsub ta ekraani juurde vaatama võimalikku punast kaarti. Ka siin jääb väljakukohtunik enda algsele otsusele kindlaks, mida tuleb lugeda korrektseks.
  • FC Flora ja FCI Levadia kohtumise 34. minutil läksid karistusalas palli pärast võitlusesse Flora ründaja Henrik Ojamaa ja Levadia poolkaitsja Til Mavretic. Kohtunik hindas Mavretici rikkumise penaltivääriliseks ning ka videokohtunik kinnitas otsuse. Enamik telekordusi tuli aga nurga alt, mis ei näidanud kontaktist adekvaatset pilti ning see tõi kaasa ka selle, et otse-eetris nimetasid ülekande kommentaatorid penaltit pehmeks. Otsajoone tagusest kaamerast vaadatuna on seevastu tegemist selgelt penaltiväärilise sekkumisega ning penalti mittemääramisel olnuks oodatud VAR-i sekkumine.

***

Sel hooajal vaatab "Videokohtunik" Premium liigale uutmoodi ehk ei võta pulkadeks lahti omatahtsi välja valitud olukordi, vaid need, mille on üle kontrollinud VAR ehk meie rubriigi nimikangelane - käesolevast hooajast Premium liigas tegutsev videokohtunik. Ning kuna pilt pidavat rääkima rohkem kui tuhat sõna, liikuv pilt aga seda enam, kolisime meiegi oma rubriigiga üle videoformaati.

Rõhutame, et ka VAR-olukordade järelanalüüs nõuab oma aja, mistõttu vaatab "Videokohtunik" igal nädalal tagasi neile Premium liiga mänguepisoodidele, mis sündisid väljakutel eelnenud nädalal. Videokohtunike otsuste tagamaid selgitavad EJL-i kohtunikud eesotsas kohtunike osakonna juhi Hannes Kaasiku ning euroväljakutelgi korda hoidva Kristo Tohveriga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Richard Kolga   •  
100 Prosa pennu ju pole midagi vaielda, kui aus olla.
Hyrax   •  
@Richard Kolga - Albert Prosa pole kuidagi selles videos esindatud.
Adon David   •  
Kohtunikud mõjutavad mänge rohkem kui arvate…

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
PREMIUM LIIGA
Fantasy nipinurk: tihe graafik segab kaarte ka virtuaaltreenerite jaoks  (tähtaeg kell 15.45!)
RAHVUSTE LIIGA
19 aasta eest Eestit aegade suurimalt võitnud Iisraeli teravuses pole kahtlust. Küsimus taandub vehklemiskunstile
PREMIUM LIIGA
Pikk ette (ja ise järele) | Hegemoonia taastatud! Kas Vapruse ja Kalevi laul saigi lauldud?
TÄNA OTSE
UDUNE ALBION
Udune Albion | Kaheksane pakk on püsimajäämise indulgents!
KÜSIMUSED JA VASTUSED
PLUSSID JA MIINUSED
NUMBRID RÄÄGIVAD
Graafikud | Kolmveerand hooajast selja taga: mille pinnalt võib Eesti saada uue euroklubi?
SN X PL
Soccernet vs. Premium liiga | Testime kalevlaste täpsust: kas rohkem palle saadeti ristnurka või raudteele?
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
28
17
9
2
52:15
60
2.
Tallinna FC Flora
28
17
9
2
59:17
60
3.
Paide Linnameeskond
28
9
12
7
33:23
39
4.
Nõmme Kalju FC
28
10
9
9
38:31
39
5.
Pärnu JK Vaprus
28
10
9
9
34:37
39
6.
JK Tallinna Kalev
28
9
9
10
29:34
36
7.
FC Kuressaare
28
9
5
14
31:52
32
8.
JK Narva Trans
28
10
2
16
24:45
32
9.
Tartu JK Tammeka
28
4
12
12
26:46
24
10.
Harju JK Laagri
28
4
6
18
22:48
18
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID