Vigastada saanud Levadia kolmiku osas on selge see, et selge pole midagi (0)

FCI Levadia keskkaitsja Volodõmõr Bajenko. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kolmapäevases Tallinna derbis FC Floraga kaotas FCI Levadia lisaks mängule (2:4) ka kolm mängijat, sest vigastuse tõttu jäi kohtumine pooleli poolkaitsjalt Bogdan Vaštšukil, vasakkaitsjal Milijan Ilicil ja keskkaitsjal Volodõmõr Bajenkol.

Vaštšuk vahetati välja 14. ja Ilic 16. minutil, kusjuures kumbki mängija ei saanud vigastada kokkupõrkes vastasega, vaid niiöelda kontaktivabalt. Bajenko puhul oli olukord teine, 90+2. minutil Levadia teist väravat lüües sai ta kannatada kokkupõrkes Flora väravavahi Matvei Igoneniga, kes teenis olukorrast kollase kaardi.

Viimasteks minutiteks Bajenko enam platsile ei naasnud. Areenilt lahkus Bajenko küll omal jalal, aga tugevalt longates ja valugrimassiga. Vaštšuk paistis hädas olevat lihasevigastusega, Ilici trauma iseloom jäi staadionil ebaselgeks. Kas ja kes neist on suuteline laupäeval Flora vastu mängima?

"Kõik kolm meest on küsimärgi all, kellegi kohta ei saa midagi kindlat öelda. Pole välistatud, et nad mängivad, aga see pole ka kindel," selgitas olukorda Levadia pressiesindaja Indrek Petersoo.

Levadia sotsiaalmeedia avaldas lühikese intervjuu meeskonna kaaspeatreeneri Marko Saviciga, kes märkis, et nende plaan on kolmapäevane matš unustada ja keskenduda uueks mänguks.

"Kõik algab nullist. Vastase kohta ei saa ma midagi öelda, küll aga võin Levadia osas lubada, et meie mängime alati ründavat jalgpalli. Tahame alati rohkem rünnata kui kaitsta, aga kui kaitseme, siis tuleb ka seal tasemel olla," rääkis Savic.

Hooaja teine kaotus ja neli sisselastud väravat polnud samas karikafinaaliks teab mis paslik ettevalmistus. "Meeskonna atmosfäär on hea. Tõsi, võib-olla mitte ideaalne, sest viimase mängu ju kaotasime. Aga see on jalgpall ja seda juhtub. Tahame karikafinaalis initsiatiivi võtta. Viimati võitis Levadia Eesti karika kolm aastat tagasi ja vahepeal polegi klubi ainsatki trofeed pälvinud. See on meie suur šanss," lausus Savic.

Kolmapäevasest mängust tuli kadudega läbi ka FC Flora, sest sunnitud vahetuste läbi lahkusid platsilt paremkaitsja Michael Lilander ja ründaja Rauno Sappinen. Pärast mängu avaldas Jürgen Henn lootust, et laupäeval on mõlemad mehed tema valikus siiski olemas.