Viimane minut otsustas mängud: Purje ja KuPS võtsid võidu; AIK mängis eduseisu maha (0)

Eesti koondise ründaja Ats Purje ning tema tööandja Kuopio Palloseura said viimase minuti väravast jagu Mihkel Aksalu koduklubist SJK-st. Karol Metsa koduklubi AIK mängis viimasel minutil oma võidu maha.

Eelmisel hooajal Soome kõrgliiga kolmanda kohaga lõpetanud KuPS oli hooajaeelses sõpruskohtumises 2:1 üle Seinajökist. SJK läks kohtumist 20. minutil Nadsoni väravast juhtima. KuPS viigistas 50. minutil Tommi Jyry väravast mänguseisu ning KuPS-i brasiillasest ründaja Rangel lõi kolmandal lisaminutil penaltist võiduvärava. Kohe pärast tabamust andis kohtunik ka lõpuvile. Purje alustas kohtumist algkoosseisus ning vahetati välja 61. minutil.

Soome kõrgliiga alustab 4. aprillil, kuid enne seda on KuPS-i ees ootamas veel üks sõpruskohtumine aste madalamal palliva Kajaani vastu.

Karol Metsa koduklubil, AIK-l oli samuti täna sõpruskohtumine, mis mängiti eelmise hooaja 14. koha omaniku Brommapojkarnaga 2:2 viiki. AIK jäi juba 10. mänguminutil Oscar Pehrssoni väravast kaotusseisu. Neli minutit hiljem viigistas AIK ründaja Chinedu Obasi skoori ning 39. minutil viis Stefan Silva AIK juhtima. Täiesti mängu lõpus, sarnaselt KuPS-i ja SJK mängule, löödi viimasel minutil värav ka selles kohtumises, kui neljandal üleminutil viigistas Brommapojkarna mängumees Albin Linner seisu.

AIK jaoks oli see viimane sõpruskohtumine ning juba järgmisel nädalal, 31. märtsil mängitakse Rootsi kõrgliiga avavoorus eelmisel hooajal kuuendaks jäänud Östersundsiga.