Viimsi seljatas punaste- ja väravaterahes Sillamäe ning jõudis poolfinaali (4)

Jevgeni Merkurjevi kübaratrikk aitas Viimsi Smsraha poolfinaali. Foto: Jana Pipar / EJL

Betsafe saaliliiga viimane poolfinalist selgus haaravas heitluses, kus FC Smsraha pani otsustava kohtumise teisel poolajal oma paremuse maksma ja alistas 8:4 Sillamäe FC NPM Silmeti.

Poolajale mindi 2:2 viigiseisus, sest Viimsi poolel olid täpsed olnud Artur Bõstrov ja Artur Makarov, Sillamäe eest skooris aga kaks korda Gennadi Žukov. Tulevärgiks läks teisel poolajal: Jevgeni Merkurjev viis kodumeeskonna ette, kuid kõigest kaks minutit hiljem juhtis Žukovi kolmandast tabamusest ja Igor Pavlovi väravast juba Sillamäe.

4:3 eduseis jäi aga ka külaliste viimaseks rõõmuhetkeks. Nikolai Žukov sai punase kaardi ja Merkurjev viigistas penaltist, misjärel Ervin Stüf, Merkurjev ja Bõstrov kasvatasid vähem kui kahe minuti sees Viimsi meeskonna edu püüdmatuks. 28. minutil eemaldati veel ka Sillamäe kübaratriki autor Gennadi Žukov ning Sergei Kostin viimistles lõppskoori 8:4.

Nii võitis FC Smsraha kahe võiduni peetava seeria 2:1. Viimsis peetud avavaatuses alistati seejuures Sillamäe koguni 11:2, ent möödunud nädalavahetusel anti võõral väljakul käest 2:0 eduseis ja kaotati 3:2. Smsraha läheb nüüd poolfinaalis vastamisi Tallinna SK Augur Enematiga, kes sai põhiturniiril teise koha.

Teises poolfinaalseerias kohtub tiitlikaitsja Tallinna FC Cosmos Tartu Ravens Futsal EMÜ SK-ga. Esimene mäng toimub põhiturniiri võitnud Cosmose koduväljakul, kui Viimsi Kooli Spordikompleksis pannakse pall mängu 9. märtsil kell 19.15. Kahe võiduni peetava seeria teine kohtumine peetakse laupäeval, 16. märtsil kell 16.00 Tartus EMÜ Spordihoones. Vajadusel toimub kolmas mäng laupäeval, 23. märtsil algusega kell 19:15 Viimsi Kooli Spordikompleksis.