Vjatšeslav Zahovaiko: tegime soliidse esituse, tuleb olla uhke (2)

Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Gertrud Alatare

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko tõdes pärast koduväljakul FCI Levadialt saadud 0:2 kaotust, et võrreldes eelmistel hooaegadel sama vastasega peetud mängudega näitas tema meeskond hoopis uut kvaliteeti.

Slava, tulemusega sa ilmselt rahul ei ole, aga kas meeskonna esitusega oled?
Absoluutselt. Mängisime head mängu ja hoidsime Levadiat surve all. Natuke jäi puudu. Hoiatasime küll meeskonda, et standardolukorrad on kindlasti vastase leib. Aga samas motiveerisime neid võitluslikule mängule ning 1:0 väravaga lõppenud karistuslöök sündis, kui Muhammed Sanneh kõva võitlusvaimuga olukorrale peale läks.

Võib öelda, et rumal viga, aga samas käskisimegi meeskonnal jõulisemalt mängida. Kokkuvõttes etteheiteid pole. Esimesel poolajal nappis natuke õnnest, et kui pall karistusalas Kevin Kauberile põrkas, siis ta polnud selleks põrkeks kahjuks valmis. Rünnakul me Levadiale väga suurt ohtu
pakkuda ei suutnud.

Jah, sajaprotsendilisi väravavõimalusi ei tekkinud. Teisel poolajal lõi Sören Kaldma napilt mööda ja Kauber proovis väravavahti üllatada, aga  väljamängitud surmkindlat väravavõimalust polnud.
Olen nõus. Aga Levadia on tugev vastane ja kaitsefaasis ikka hea. Samas - ega Levadial samuti mängust selliseid võimalusi ei tekkinud.

Esimesel poolajal Nikita Andrejevil üks oli, aga rohkem mitte, tõesti.
Jah, see oli üks moment. Aga kui võrrelda eelmiste aastatega, siis oleme saanud Levadialt ikka päris mõnusaid pakke. Täna tegime soliidse esituse ja tuleb olla uhke.

Kuidas mõjutab Alassana Jatta puudumine ja kaugel ta on, et tagasi tulla?
Mõjutab ikka. Ta oli enne vigastada saamist heas hoos ja meie jaoks oluline lüli. Rünnakul kannatab tema puudumise tõttu pallihoidmine, samuti võib-olla kiirus ja loovus. Loodetavasti ta naaseb võimalikult ruttu.

Vigastuseks on hüppeliigese sidemete venitus. Sellega võib minna kuid, aga võib minna ka nädalaid. Sõltub ka mängija valulävest. Mõned suudavad vigastusest kiiresti välja tulla ja koos valulävega töötada. Praegu näitavad märgid, et Jatta jõuab üpris ruttu treeninggruppi tagasi.

* * *

Paide hooaeg jätkub kolmapäeval Eesti karikavõistluste veerandfinaaliga, kui minnakse taas vastamisi Levadiga. Jällegi koduväljakul. Premium liiga 8. voorus mängitakse pühapäeval võõrsil Viljandi Tulevikuga.