Võidu asemel õnnetult vastu näppe saanud Ravensi esindaja: kõik halvad asjad langesid omavahel kokku (0)

Tartu vald Ravens Futsal jäi apsaka tõttu võidupunktidest ilma. Foto: Diana Jesin

Coolbet saaliliiga 10. voorus jäi võiduka etteaste teinud Tartu vald Ravens Futsal õnnetul kombel kolmest punktist ilma. Reeglid on aga jäigad: kui matšist võtab osa mänguõigust mitteomav mängija, ei loe mitte ükski vabandus. Olgu tegemist kuitahes süütu inimliku eksimusega.

Coolbet saaliliiga 10. voor viis teiste seas omavahel vastamisi Sillamäe FC NPM Silmeti ja Tartu vald Ravens Futsali, kes pidasid laupäeval omavahel maha kirgliku ning tasavägise kohtumise. Avapoolaeg lõppes seisuga 2:4, lõppskooriks mängiti 4:5. Kuigi sellise tulemuse järgi pidanuks punktid minema Ravensile, siis mänguväline apsakas seda teha ei lubanud. Protokolli märgiti 4:- ehk kolme punkti võrra rikkamaks sai Silmet.

Mis ikkagi juhtus? Soccernet.ee vestles Ravensi esindaja (ning väravavahi) Rene Kolsariga, kes tunnistas raske südamega, et päeva lõpuks tuleb endil peeglisse vaadata. Olukord hakkas lahti rulluma mängueelsel päeval, kui läbi Eesti Jalgpalli Liidu taotleti Kolumbiast pärit Chalole ehk Jimenez Gonzalole mängijalitsentsi. Kuna see võttis aega ning pallurit järgmisel päeval toimuvaks mänguks koos teiste meestega kohe üles anda polnud võimalik, jäi see laupäeva peale. Kolsar meenutas, et lisas litsentsi saanud Chalo laupäeval protokolli küll, kuid unustas toimingu salvestada. See tähendas, et süsteemi jäi eelmisel päeval lisatud nimekiri, kus Chalot sees polnud.

"Sõitsime kõik koos bussiga mängule. Ei olnud ühtegi hetke, et tunneks, et midagi oleks valesti," meenutas löödud Kolsar Soccernet.ee-ga vesteldes "saatuslikku" mängupäeva. "Oli ju võimalusi küll, kuidas seda viga märgata. Tavaliselt kontrollivad kohtunikud ka üle protokolli ja mängijate omavahelise vastavuse. Aga seekord, kuna paberprotokolli sai välja printida alles 14 minutit enne mängu, siis lihtsalt polnud selleks aega. Kõik halvad asjad langesid omavahel kokku."

"Eks see on selline tobe olukord. Sportlikus plaanis oli väga hea mäng ja väga hea võit, aga paraku tuleb seekord see mõru pill alla neelata. Polnud ju ka seda, et ta ei tohiks mängida ning me peaks seda kuidagi varjama. Tegemist oli lihtsalt inimliku eksimusega. Üks nupp jäi vajutamata," jätkas Kolsar. "Üritasin seda liidule ka selgitada, et mida kõike oleks saanud teha, et see asi oleks enne mängu välja tulnud. Aga sellistes asjades võetakse pigem ikka klubide suunas selline jäik hoiak. EJL-i juhend on ka tehtud selliselt, et kogu vastutus on ikka klubide peal, liit ega kohtunikud vastutama ei pea."

Olgu siinkohal silme ees kolm olulist punkti juhendist:

  • 41.6 Võistkonna esindaja sisestab ERIS-e mänguprotokolli kõigi mängus osalevate mängijate numbrid ja nimed ning tehnilises alas viibivate ametiisikute nimed. Kõik mänguprotokolli kantud tehnilises alas viibivad isikud peavad omama jalgpalli ametiisiku litsentsi. Mängija, keda pole enne mängu algust mänguprotokolli kantud, ei tohi mängus
    osaleda.
  • 41.7 Mänguprotokolli kantud mängijate nimede õigsuse ja nende õiguse eest osaleda
    antud mängus vastutab Klubi.
  • 52.11 Juhul kui Võistluste mängus osaleb diskvalifitseeritud, ülesandmata või mõnel muul põhjusel mänguõigust mitteomav mängija, tühistatakse mängu tulemus ja määrusi rikkunud võistkonnale arvestatakse kaotus ning tal tuleb tasuda 100 euro suurune rahatrahv. Vastasvõistkonnale arvestatakse võit ja tabelisse kantakse kolm (3) punkti. Määrusi rikkunud võistkonna väravad annulleeritakse ja mängutulemuseks märgitakse – : … (vastaste poolt löödud väravate arv). Vastasvõistkonna poolt löödud väravad ja väravasöödud jäävad kehtima, samuti jäävad jõusse kõik mängus saadud hoiatused ja eemaldamised. Määrusi rikkunud võistkonna diskvalifitseeritud mängijate, sh mängus osalenud mängija, eelnevad karistused loetakse kantuks v. a juhul, kui mängija omas kehtivat karistust põhi- või duubelvõistkonna mängus.

EJL-i distsiplinaarkomisjoni liige Mihkel Uiboleht kinnitas, et tõepoolest lasub kogu vastutus klubil. See on nii ka mujal maailmas, ka näiteks Eesti koondise mängudes. Samal ajal tõdes ta, et tegemist on pigem haruldasema murekohaga. "Hooaja jooksul tuleb sellist eksimust - mängija, kes oli kohal, jäi protokolli kandmata - erinevate liigade peale kokku paar korda ette," selgitas ta.

"Eksimuste vältimiseks saavad võistkonnad luua endale kontrollsüsteemi (näiteks, et lisaks protokolli täitjale vaatab selle veel keegi üle). Loomulikult kõik, kes märkavad vigu - on olnud ka juhtumeid, kus vastasvõistkonna esindaja märkab viga ja ütleb seda ausa mängu vaimus - saavad sellest märku anda. Aga see pole nende ülesanne: ükski teine inimene peale võistkonna esindaja/treeneri ei tea enne mängu, mitut mängijat ja konkreetselt keda soovib võistkond kasutada."

Lehar Savikingi (nr 41) löödud kolmest väravast jäi alles 0. Foto: Diana Jesin

Mis olnuks, kui ...

Kolsar toonitas mitmel korral, et auk kaevati endale ikka ise, ent mõtiskles ka, mida saanuks ikkagi teisiti teha. "Kõige rohkem olekski päästnud see, kui kohtunik oleks öelnud enne mängu algust, et näed, teil ei ole seda venda protokollis, ta ei saa mängida. Okei, meie karistus olekski olnud see, et meil oleks pingil olnud üks mängija vähem. Ei ole hullu, peame hakkama saama," rääkis ta.

Selle asemel, et pakkuda võistkondadele mingis mõttes tuge, keskendutakse tema hinnangul vähem olulistele asjadele. "See ongi kõige naljakam, et kohtunikud kontrollivad enne mängu algust piinliku täpsusega, kas sul on õiget värvi sokid, kas need sokid on õige kõrguse peal, mis värvi on sul aluspüksid pükste all. Kõiki selliseid asju kontrollitakse piinliku täpsusega, aga see, kes on väljakul ja kes mitte, pole üldse nii tähtis," lisas ta.

Ravens, kes esialgu teenitud kolme punktiga istuks praegu kindlamalt pronksikohal, langes nüüd neljandaks. Kümne mänguga teenitud 18 silmaga jäädakse maha Viimsi FC-st (üheksa matšiga 25 punkti), Tallinna FC Bunker Partnerist (9/21p) ja Sillamäe FC NPM Silmetist (10/19p). Katki pole hetkel veel midagi, sest põhihooaja lõpuni on jäänud neli (mõnel viis) vastasseisu. Seejärel peetakse kohamänge karikasüsteemis.

"Ütleme nii, et õnneks see meid mingisse väga raskesse seisu ei pane. Kindlasti oleks olukord ja tabeliseis olnud parem selle kolme punktiga, aga pikas plaanis midagi väga kadunud ei ole. Nüüd tuleb lihtsalt ise mees olla ja pea püsti edasi panna. Muidu oleks saanud viie punktiga kindlustada kolmandat kohta ja pigem esimese kahe seljas elada, nüüd on see natukene keerulisem lihtsalt," analüüsis Ravensi esindaja. "Laias laastus ei ole siin kedagi süüdistada peale iseenda. Ise olid rumal ja hooletu. Nüüd tuleb karistus vastu võtta."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Neetud jalgpall ehk Kuidas läks vaja Harry Kane’i, et Neverkuseni 120-aastane needus maha võtta
MEISTRITE LIIGA ÕHTU
PAIDE ALISTAS FLORA
Luup peale | Paide raputas krahhi ruttu kaelast. Rohevalged sumpavad Punases soos
KUIDAS SAI LEVERKUSENIST MEISTER
Sellest, kuidas Bundesligas uued mängureeglid kehtestanud Xabi Alonso tuli, nägi (vaeva), võttis Bayernilt isu ja võitis
VÄLISMAALT
PREMIUM LIIGA
Luup peale | Mängus, kus mõni mees vajas vaid ühte-kahte pallipuudet, sai Levadia oma kõige napima võidu  (galerii!)
Pikk ette (ja ise järele) | Kes otsustab asju Nõmme Unitedis?
MÕTTEAINET
INGLISMAA JUTUD
Udune Albion | Liverpool ja Arsenal jäägu massidele, gurmaanid vaatavad Wrexhamit!
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
7
7
0
0
25:2
21
2.
Paide Linnameeskond
7
5
0
2
15:8
15
3.
Nõmme Kalju FC
6
4
1
1
14:7
13
4.
Tallinna FC Flora
7
3
2
2
13:11
11
5.
Tartu JK Tammeka
6
2
2
2
9:5
8
6.
FC Kuressaare
6
2
0
4
8:19
6
7.
JK Tallinna Kalev
7
1
3
3
9:13
6
8.
JK Narva Trans
6
1
1
4
7:20
4
9.
FC Nõmme United
6
1
1
4
3:10
4
10.
Pärnu JK Vaprus
6
1
0
5
6:14
3
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID