Võimas! Tamm tegi Ukraina kõrgliigas skoori (Israelilt kaks!) (1)

Joonas Tamm lõi Ukraina kõrgliigas oma esimese värava. Foto: Ukraina kõrgliiga kodulehekülg / upl.ua/en

Välismaal pallivad eestlased said kõvasti punktilisa. Esmakordselt sai Poltava Vorskla eest jala valgeks Ukraina kõrgliigas mängiv Joonas Tamm, kaks tabamust sai kirja Kreeka kõrgliigas madistav Gerli Israel.

Joonas Tamm tegi Poltava Vorskla särgis esmakordselt skoori, kui koduväljakul saadi jagu Mariupolist. Algkoosseisu kuulunud eestlane pani võrgu sahisema 71. mänguminutil ning lõi leivaisa neljanda värava. 84. minutil vahetati Tamm puhkama. Kokkuvõttes alistati tabeli viimane tulemusega 5:1. Vorskla asub liigatabelis kolmandal real. Eespool olevatest meeskondadest jäädakse maha seitsme punktiga.

Gerli Israel võidutses Kreeka kõrgliigas, kui koduväljakul saadi jagu Asteras Rethymnou naiskonnast. 3:0 võidumängus tegi eestlanna skoori lausa kahel korral: 22. ja 78. mänguminutil. Israel vahetati puhkama 85. minutil. Võidukas kohtumine tõstis Kreeta OFI tabelis viiendale reale. Kokku mängib Kreeka kõrgliigas 18 naiskonda, kes on jaotatud piirkonniti kahte gruppi.

Israeli väravad:

Georgi Tunjov teenis Itaalia kolmandas liigas mänguaega, kui võõrsil mängiti Pesaro Visiga 0:0 viiki. Eestlane vahetati puhkama 70. minutil. Carrarese asub tabelis 15. kohal, tänane vastane aga kolm kohta eespool.

Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros leppis võõrsil 1:1 viiki. Ferencvaros võitis küll avapoolaja, kuid vastasnaiskond viigistas 85. minutil. Zlidnis kuulus algkoosseisu, teenis 68. mänguminutil kollase kaardi ning vahetati neli minutit hiljem välja. Ungari kõrgliigas palliv Ferencvaros püsib kindlalt tabeli tipus, olles kogunud 11 kohtumisega 27 punkti. Lähim jälitaja asub kuue punkti kaugusel. Selleks aastaks on naiskonna kohtumised aga peetud ning hooaeg jätkub märtsikuus.

Heidi Melise koduklubi alistas Eugenio Coscarello Castrolibero naiskonna tulemusega 3:2. Eestlanna vahetati mängu teisel poolajal. Rooma Rever asub Itaalia kolmandas liigas 16 naiskonna konkurentsis 10. tabelireal.

Kristoffer Grauberg Lepiku koduklubi Akropolis IF leppis Rootsi tugevuselt teises liigas GAIS Göteborg'ga väravateta viiki. Eestlane koosseisu ei kuulunud. Akropolis asub tabelis 13. kohal, GAIS koha võrra tagapool.

Bodö/Glimt sai Norra kõrgliigas 2:0 võidu Lilleströmi üle. Mattias Käit ei kuulunud koosseisu vigastuse tõttu. Meeskond püsib esimesel tabelireal, omades lähima jälitaja ees viiepunktilist edu.