Volta tõusis ülidramaatilise võiduga Esiliiga B-sse (10)

Eile õhtul peeti II liiga viimase vooru kohtumised, neist üheks oli Põhja/Ida tsooni mäng Põhja-Tallinna JK Volta ning JK Sillamäe Kalevi vahel, kus sisuliselt kogu kohtumise vähemuses mänginud pealinlased lõpuks napi 1:0 võiduga liiga võidu ning sellega järgmiseks hooajaks tõusu Esiliiga B-sse kindlustasid.

Antud kohtumist tituleeriti põhjusega finaalmänguks, sest ilmselgelt oli palju kaalul. Hooaja lõpus pikalt esikohal püsinud Sillamäe edestas kohtumise eel Voltat kahe punktiga, mis tähendas pealinlastele juba eos pisut raskemat ülesannet võrreldes külalistega, sest viik poleks neid rahuldanud. Mängu tähtsusest räägib ka fakt, et antud kohtumisele määrati peakohtunikuks Juri Frischer, keda enamasti nähakse Premium liiga mänge vilistamas.

Kohalike ootusärevus ja hea emotsioon muutusid peagi pärast avavilet täielikult vastupidiseks, sest Ian-Erik Valge teenis neljandal minutil ülimalt rumala punase kaardi ning jättis oma meeskonna hooaja tähtsaimas mängus kümnekesi. Anton Jegorov tegi esiteks kesktormaja vastu vea, mille järel too, pea alaspidi, surus jalad meelega sirgu, tabades sellega vastast, mispeale Frischer kiirelt sekkus ning õigustatult otse punast kaarti näitas.

Hoolimata vähemusse jäämisest ei lülitanud Volta end madalamale käigule, vaid järjepanu tekitati ohtlikke momente. Kodumeeskonna selle hooaja resultatiivseim mees, ründaja Princewill Ani, oli pärast vastaste kaitsjatest möödumist pääsemas kümnendal minutil külaliste puuriluku Roman Kotšimaroviga silmitsi. Juba varem otsustavalt sekkudes kastist välja tulnud väravavaht jäi hetkeks küll toppama, aga otsustas siis ikkagi reageerida ning suutis viiv enne ründajat palli ära klaarida.

Sillamäe ei suutnud avapoolajal ühtegi pealelööki raamide vahele sooritada ning üritustest ükski Janno Hermansoni valvatavale väravale suurt ohtu ei kujutanud. 25. minutil toimetati väljakuperemeeste korneri järel pall kasti, kus esimese võitluse järel see Dmitri Vassilenkole maandus, kes paarilt meetrilt mänguvahendi otse Kotšimarovile sülle lajatas. Vähem kui kümme minutit hiljem oli taas aktsioonis Vassilenko, kes üks-üks olukorras suunas palli Sillamäe väravavahist mööda, ent Aleksandr Gluhno klaaris palli väravajoonelt nõnda, et see latti lendas, mille järel Kotšimarov lõpuks ise jaole sai. Kuna kumbki meeskond väravalukku lahti ei suutnud muukida, mindigi poolajapausile 0:0 seisult.

Teise kolmveerandtunni alguses ei olnud justkui miskit muutunud ning Volta jätkas energilisemalt värava otsimist. Ühe vastaste väravaesisele kruvitud terava palliga tekitati küll ärevust, ent olukord lahenes Sillamäe poolelt vaadatuna positiivselt. 53. minutil tõrjus Kotšimarov Aleksei Naariste löögi, ent surve jätkus ning sekundid hiljem pandi mänguvahend värava tagumise nurga poole teele ning keegi lõi selle väravajoonelt kindluse mõttes veel lõplikult sisse. Volta tähistas väravat ning skoorija tõmmati juubeldavate meeskonnakaaslaste poolt väljakule maha, ent hea emotsioon sai peagi läbi, sest esimene abikohtunik andis peakohtunikule märku, et skoorimisele eelnes käega mäng ja seetõttu värav tühistati.

Poolaja keskel tekitas Volta mängijates frustratsiooni vilemehe otsus, kus nende kiirrünnak konkreetselt peatati. Sillamäe mängija oli oma väljakupoolel pikali, tol hetkel kestis veel Sillamäe rünnak, ent keegi kohtunikest lamajale tähelepanu ei pööranud. Volta noppis peagi palli endale ja lülituti kiiresse, ent siis kõlas Frischeri vile, kes läks lamaja seisundit täpsustama. Nii mõnigi mängija, sekka ka kapten Teet Kallaste kaitseliinist, läks pahaselt kohtuniku juurde aru pärima, ent mäng oli juba peatatud.

73. minutil sooritasid külalised esimese löögi raamide vahele ning see kujunes päris ohtlikuks, sest Jegorov kõmmutas palli ristnurga suunas, ent Hermanson suutis hüppelt püüda. Lühikese aja jooksul saadi veel mõnel korral löögile, kuid midagi ohtlikumat ei suudetud neist momentidest välja võluda.

Vahetusest sekkunud Bnatov kerkib Volta kangelaseks

81. minutil leidis Volta rünnakul pika palliga Jevgeni Bnatovi, kes esimese üritusega ei suutnud end kasti nurga juurest löögile saada, ent teise hetkega pandi pall nõnda teele, et see eesposti kõrvalt sisse lendas - 1:0. Meeskond ning rohkem kui 300-pealine publik rõkkasid rõõmust ning omade kangelast jooksis õnnitlema ka puurilukk Hermanson.

Mängu lõpus oli selgelt Voltal juba raske, hulgaliste vahetustega toodi sisse puhanuid mängijaid, ent mitmed olid endiselt need, kes kogu kohtumise olid arvulises vähemuses rassinud mitme eest. Bnatovi näol oli tegemist vahetusest sekkunud mängijaga ning kaugel polnuks, et ka teine, nimelt Henry Niinlaub, saanuks jala valgeks. 86. minutil leidis Egert Urva kiirrünnakul sööduga omade poolkaitsja, mille järel too üks-ühel löögile sai, ent Kotšimarov pareeris. Mõni moment hiljem pani Niinlaub puusalt teisegi löögi teele, ent väravavaht püüdis.

Juba varem keskringi juures rünnakuid toetanud Sillamäe väravavaht liikus viiendal lisaminutil vastaste karistusalasse. Kaitsesse jäid vaid kaks mängijat, kellest üks karistuslöögist palli ette toimetas, ent Volta kaitse toimis kenasti ning seejärel kõlanud lõpuvile tähendas kodumeeskonnale äärmiselt rasket, ent teenitud võitu, sest mängulises mastaabis oldi külalistest paremad, aga rumal punane kaart pani mängule korraliku pitseri ja anda tuli endist rohkem kui oodatud.

Sillamäe langes tänu kaotusele suisa kolmandaks, sest Voltaga oli sama palju punkte teeninud ka FCI Tallinn ning kuna Lasnamäe klubi teenis viimases voorus võidu, tõusid nemad teisele kohale. Nii Volta kui FCI saagiks jäi 57 punkti. Võrdsete punktide korral on esimeseks faktoriks väiksem antud loobumiskaotuste ning tühistatud tulemuste arv. Et FCI-l on antud hooajast kirjas kaks tühistatud tulemust - Narva Transi duubli ning Sillamäe vastu kasutati diskvalifitseeritud mängijat - ning Voltal omakorda mitte ühtegi, oligi eelis Põhja-Tallinna klubil ning nende esikoht tähendab järgmiseks hooajaks tõusu Esiliiga B-sse. FCI-d ootavad seega ees üleminekumängud ning samuti võimsa hooaja teinud ning 56 punkti kirja saanud Sillamäe peab leppima kolmanda kohaga.