Voskoboinikovi tagasitulekumäng lõppes sukeldumise, punase kaardi ning sõnasõjaga ("See ei ole küll mingi meelelahutus") (6)

Vladimir Voskoboinikov lõpetas profikarjääri poolteist aastat tagasi. Foto: Gertrud Alatare

Eesti meistrivõistluste raames esmakordselt pärast 2017. aasta sügist platsil käinud Vladimir Voskoboinikov teenis pühapäevases Lilleküla Retro mängus punase kaardi.

III liiga Põhja piirkonna mängus läks Tallinna FC Hell Hunt 15. minutil Rasmus Raidla väravast juhtima, kuid Dmitri Skiperski kaks kiiret tabamust (30. ja 34. minutil) viisid puhkepausiks Retro 2:1 juhtima. Sellise skooriga mäng ka lõppes.

Hoopis põnevamad sündmused leidsid aset kohtumise viimastel minutitel, mille peaosas oli 23. minutil vigastada saanud Ats Sillaste asemel platsile sekkunud Vladimir Voskoboinikov. Pikaaegse Eesti koondislase jaoks oli tegu esimese ametliku jalgpallimänguga pärast 2017. aasta sügist, kui ta pallis Premium liigas FCI Tallinna särgis.

Pühapäeva õhtul lõppes tema mäng aga kahe kollase kaardi tõttu 86. minutil. EJL-i protokolli kohaselt oli esimese kollase kaardi põhjuseks 31. minutil lugupidamatus mängu suhtes, teine tuli simuleerimise tagajärjel. Voskoboinikoviga paralleelselt eemaldati ka teine Retro mängija Indrek Rist, üleminutitel teenis Hella Hundi poolelt punase kaardi Jaan Sinka.

Voskoboinikov: ma pole pole oma karjääri jooksul kordagi sukeldunud

"Sain löögi vastu jalga. Kohtunik mõtles, et simuleerisin, mida ma pole oma profikarjääri jooksul kordagi teinud. Et kohtunik nii otsustas ... Ma saan aru, kõik eksivad, sealhulgas kohtunikud. Midagi pole teha. Kogu lugu," võttis Voskoboinikov Soccernet.ee-le olukorra kokku.

Hell Hunt kirjutas oma Facebooki lehel mängu ülevaates, et punase kaardi intsidendi järel keesid osapoolte vahel tunded üle. "Punase kaardi järgselt keeldus 2016. aasta Eesti meister platsilt lahkumast, lubades ühe meie kaitsja üles otsida ning vastu hambaid panna. Ka Retro pingilt tuli väärt soovitusi, kus Voskole hüüti: "Sõida selle number 30 jalad pooleks!". Tulemuseks veel üks punane ja nii saidki väärikad Retro mehed pesema minna."

Voskoboinikov põhjendas olukorda vastaste äärmiselt jõulise mängustiiliga. "Kolmanda liiga mängud on sellised. Amatöörid mängivad ning ma saan aru, et nad pole profid. Profid hoolitsevad selle eest, et ei lennataks niisama sisse, kuid meil üks mängija (Flora U21 peatreener Ats Sillaste - M. P.) sai päris ränga vigastuse.

Kõige tähtsam on kolmanda liiga mängudes teisi mitte vigastada. Aga nemad lendavad sisse, neil on ükskõik. Nemad pole kunagi suure jalgpalliga seotud olnud. Kui suvaline vend lendab sisse ja ei austa, siis see on kohutav. Seepärast tulebki lihtsalt harjuda või aru saada, et see on kolmas liiga ning mitte profiliiga."

Kas Voskoboinikov plaanib Retros mängimist jätkata edaspidigi? "Nagu Tarmo Rüütli näitelgi, siis siia tullakse ju mängima meelelahutuseks. Me oleme kõik täiskasvanud, kõigil on pere olemas, ja kui keegi saab vigastada, siis mida me peame tegema? See ei ole profijalgpall, kus me oleme kindlustatud. Siin me ei ole kindlustatud. See ei ole küll mingi meelelahutus. Kui sõidetakse sisse, siis see on väga suur oht.

Kindlasti plaanin (edasi mängida - M. P.), aga hästi-hästi ettevaatlikult tuleb mängida. Lihtsalt tahaks, et vastasmängijatel oleks sama arusaam ja nad ei vaataks, et "endine sportlane, sõidaks talle sisse ja teeks nalja". See ei ole professionaalne. Pigem rohkem austamist ja vähem traumasid," lõpetas 36-aastane Voskobonikov.

Endistest koondislastest tegi kaasa ka Aleksandr Dmitrijev. Foto: Brit Maria Tael

Lisaks Voskoboinikovile oli värske näona ekskoondislastest platsil mullu mängijakarjääri lõpetanud Aleksandr Dmitrijev. Tallinna Kalevi peatreener tegi Retro särgis debüüdi nädal varem.