Welco lagunes Poomi naasmismängus teisel poolajal (lisatud galerii!) (2)

Markus Poom. Foto: Brit Maria Tael

Tartu Welco läks Esiliiga seitsmendas voorus võõrsil Tallinna Flora U21 vastu juhtima, aga külaliste mannetu teine poolaeg lubas väljakuperemeestel 3:1 võita. Flora esindustiimi poolkaitsja Markus Poom naasis vigastuspausilt väravaga.

Kohtumine kulges alguses küllaltki võrdses rütmis, mõlemad meeskonnad üritasid ääri mööda miskit luua, ent võimalusi jäi väheks ja rohkem nähti võitlust ja mitte kõige parema lahendusega rünnakuid. Welco asus aga kohtumist 22. minutil juhtima, kui Dmitri Kutsarevi korneri järel kapten Mikk Valtna meestesummast palli peaga väravasse lõi.

Kümme minutit hiljem käis külaliste karistuslöögi järel pall postis, ent olukorras kõlas peagi vile, märkimaks tartlase viga, seega sai moment läbi kiiremini, kui miskit õige ohtlikku võinuks juhtuda.

41. minutil oli florakatel vastus olemas, kui Joonas Soomre võttis julgelt ette ning oli kahe vastase vahelt läbi pugemas, ent ta võeti karistusala piiril maha. Penaltit ei tulnud, kasti joonelt saadi karistuslöök ning palli taha asus Poom, kes lühikese vaatlemise järel palli otse värava nurka saatis - 1:1.

Väljakuperemehed olid pausilt naastes selgelt energilisemad ja võtsid usinalt ohjad enda kätte. 60. minutil tegi Daniel Fedotov vasakul äärel suurepärase eeltöö, mängides kaitsja üle ja riputades pika palli kasti, ent seal jäi meeskonnakaaslasel sihik paigast ära ning head šanssi ei suudetud realiseerida.

Kümme minutit hiljem saadi oma tahtmine, kui nurgalöögi järel suunati pall peaga edasi ning Soomre lõi kannaga efektse värava - 2:1.

83. minutil oli Floral kasutada järjekordne karistuslöök, Nikita Komissarov pani kaarega palli teele, Edgar Leht tõrjus mänguvahendi posti, kust see lendas edasi väravaesisele, kus lühikese sudimise järel Markkus Seppik kodumeeskonna kolmanda lõi.

Welco üksikud üritused suuremat ohtu Kristen Lapa valvatavale väravale ei kujutanud. Ühes olukorras mängiti Valtna vastu kastis üsna jõuliselt, ründaja sai kõige tipuks ebatäpselt löögile, aga nõudis seepeale kinnihoidmise eest vastavat karistust. Kohtunik rikkumist olukorras ei näinud ning mäng jätkus. Lõpuminutitel läks õhkkond veelgi närvilisemaks ja mängijate vahel läks sõneluseks, kuhu pidi vilemees sekkuma ja ka hoiatuskaarti näitama.

Võit hoiab Florat teisel kohal, liidrist Tallinna Legionist kolme punkti kaugusel. Welco jätkab aga kaheksandal kohal.

Järgmises voorus toimub liidrite heitlus, kui Flora kohtub võõral väljakul Legioniga. Welco peab maha Tartu derbi, kohtudes võõrsil Tammeka U21-ga.