Menüü
Veebisait

Yilmaz tõdes, et turniir oli kehv: peame õppima, kuidas suurturniiridel mängida (Shaqiri: esimene värav tuli nõrgema jalaga) (0)

Burak Yilmaz. Foto: Scanpix / AFP / Murad Sezer

Täna jäi iluväravate duellis Türgi 1:3 alla Šveitsile. Sellega lõppes ka suurriigi turniir, kust võeti kokku null punkti. Šveitslased võivad potentsiaalselt veel aga edasi pääseda kolmanda koha meeskonnana. Mängujärgselt tõdesid türklased, et tegid kehva turniiri ning šveitslased, et tegid hea mängu.

"Oleme teadlikud sellest, et me pole piisavalt head," ütles alustuseks türklaste loots Senol Günes. "Esimese matši tulemus avaldas negatiivset mõju mängijatele. See võib juhtuda. Aga need mängijad pallivad Türgi eest veel mitu aastat ning saavad varasemaga sarnast edu nautida."

Türklaste põhiväravakütiks ennustatud Burak Yilmaz tõdes samuti, et turniir ebaõnnestus täielikult: "Pean tunnistama, et me ei suutnud end selliseks suureks turniiriks kokku võtta. Pääsesime EM-ile, mängime vägagi hästi MM-i kvalifikatsioonivoorudes, kuid peame veel õppima, kuidas mängida sellistel turniiridel. See on meile õppetunniks. Šveitslaste esimene värav sündis meie jaoks õnnetult. Mäng oleks võinud minna totaalselt teistmoodi. Aga peame arenema ning tunnistama, et [suures pildis] tegime sammu edasi."

Täna kaks väravat löönud Xherdan Shaqiri oli nii oma kui ka kogu tiimi mänguga rahul: "Mu esimene [värav] oli eriti hea, kuna lõin selle nõrgema parema jalaga. Muidugi olin mõlema löömise üle õnnelik. Olin rahul tiimi esitusega ning mind tegi väga rõõmsaks see, et suutsin tiimi aidata. Pidime võitma ja tegime hea mängu. Otseloomulikult oli ka võimalusi, mis me mööda lõime, kuid see oli ülioluline mäng ning oleme rahul tulemusega. Tegime, mida pidime tugeva tiimi vastu. Nüüd peame ootama ja vaatama, mis juhtub."

REKLAAM

Šveitsi peatreener Vladimir Petkovic sekundeeris Shaqirile ning leidis, et tiim andis endast parima: "Olen väga rahul. Tiim tegi seda, mis oli tarvis. Tunnen, et mängisime hästi 90 minutit järjest. Meie eesmärk on endiselt jõuda kaheksandikfinaali. Muidugi oleme pisut pettunud [et jäime kolmandaks], kuid teadsime, mida peame tegema, ja täna seda ka tegime. Arvan, et näitasime, milleks oleme tiimina võimelised. Tekitasime palju võimalusi ning oleksime võinud kaitsta pisut paremini Türgi värava puhul, kuid üldiselt olen mängijatega rahul."

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti