Zahovaiko: oleme asjadega nii kaugel, et tahaks meeskonna lukku lüüa (0)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko rääkis pärast eilset Taliturniiri 0:4 kaotust Tallinna Florale, et meeskonna komplekteerimine hakkab ühele poole saama.

Ainus küsimärk on Zahovaiko sõnul äärekaitses, kus mullu mängisid peamiselt Michael Lilander ja Martin Mägi. Kui Lilander otsustas eduka hooaja järel klubis jätkata, siis laenul olnud Mägi naasis Nõmme Kalju juurde ja sõlmis seal värskelt uue lepingu.

Et Lilander on koondisega Abu Dhabis, mängisid eile äärekaitses mõnda aega Premium liigast eemal olnud Johannes Kukebal ja viimati Soomes Vaasa Palloseurat esindanud Markus Jürgenson.

Detsembri lõpus märkis 30-aastane Jürgenson Soccernet.ee-le, et jätkaks võimalusel välismaal ja Zahovaiko sõnul ei ole see muutunud. "Ta on väga kvaliteetne mängija ja avasüli võtaks vastu," märkis Paide loots, kuid lisas, et ei pea Jürgensoni jäämist siiski väga tõenäoliseks.

Talvel on Paidega liitunud Tarmo Neemelo ja mitmeid talendikaid noori ning Zahovaiko sõnul hakkab komplekteerimine lõpule jõudma. "Enamjaolt oleme asjadega seal, et tahaks meeskonna lukku lüüa ja teha tööd edasi," kinnitas endine ründaja.

"Mängitasime kahte koosseisu (mõlemale poolaeg - I. L.), saame hetkel seda lubada. Eks esimene mäng selline rabe oli, aga kõik jäid terveks ja lähme eluga edasi."

Kui esimesel poolajal jäi Paide rünnakul veidi hambutuks, siis teisel kolmveerandtunnil mänginud noori nõustus Zahovaiko kiitma. "Olen täitsa nõus, et teisel poolajal oli positiivne, kuidas noored päris kenast kombineerisid ja tekitasid paar head olukorda, kus Tarmol [Neemelol] oli üks post ja võibolla veel üks variant ära löömiseks. Üldises mõttes oli täitsa okei."

Kaasa mängisid ka kaks leegionärist testitavat - väravavaht Andrea Liotti ja ründaja Yann Michael Yao. Kuigi itaallasest puurilukk võttis võrgust välja neli palli, tegi ta ka mitu head tõrjet. "Nad on meiega treeninud juba detsembri algusest ja väravavahi esitus oli täitsa okei. Teise [mehe] puhul peame natuke mõtlema."

Hooaja ettevalmistust klubiga alustanud senine Sillamäe Kalevi kaitsja Aleksandr Ivanjušin klubis ei jätka.