Zahovaiko testimisel olevast Aafrika noortemeistrist: tahaksin teda meeskonda (0)

Hadji Drame (vasakul) võitleb palli pärast Levadia äsjase täienduse Zurab Otšigavaga. Foto: Liisi Troska

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko lausus pärast Taliturniiril Levadia üle saadud 1:0 võitu, et jäi hoolealuste meeskondliku tegutsemisega väga rahule. Samuti andis ta mõista, et kui kõik läheb tema soovide kohaselt, võivad meeskonna read täieneda veel ühe ründava mängijaga.

Paide eest käis nimelt esimest korda väljakul klubis testimisel olev 19-aastane Mali ründaja Hadji Drame, kes on tulnud nii Mali U17 kui ka U20 koondisega Aafrika meistriks. Mõlemal puhul mängis Drame ka vastava vanuseklassi MM-il, kus Mali U17 koondis jõudis poolfinaali ja U20 koondis veerandfinaali. 2017. aasta turniiril lõi Drame kolm väravat, olles sellega ühel pulgal näiteks inglaste noore tähe Jadon Sanchoga.

Zahovaiko ei varjanud, et oli paremal äärel tegutsenud Drame mänguga rahul. "Ta on saanud meiega mõned päeva treenida. Huvitav poiss, lähipäevadel saame tema tuleviku üle otsustada. Kas mina teda tahaksin? Jaa. Mulje temast on hea ja usun, et ta oleks võimeline meid selle hooaja vältel aitama. Tegu on noore mängijaga, kes võib oma potentsiaali just meie juures realiseerida."

Hiljuti klubist lahkunud Yann Michael Yaoga võrreldes näitas Drame juba seekord 75 minuti jooksul pisut teistsugust mängu, jättes ühes lubavas olukorras näiteks ise peale löömata ja otsides sööduga kaaslast. "Ta on seda tüüpi mängija, kes sobib meie stiiliga. Ütleme, et rohkem palli valdava suhtumisega mees. Kvaliteet on temas olemas, võib-olla täna oli mingites olukordades veidi rutakas, aga ma arvan, et okei esitus tema poolt," sõnas Zahovaiko.

Kiitvaid sõnu jagus tal ka teistele hoolealustele. "Rahul intensiivusega, rahul meeskonna hoiakuga. Täpselt seda, mida tahtsime kätte saada, seda meeskond ka pakkus. Põhikoosseis sai tublid 75 minutit pingutada ja tegi seda väga kõrgel tasemel."

Kui Paide peaks Dramega käed lööma, ei ole Zahovaiko sõnul temal treenerina enam soovi põhimeeskonda täiendusi otsida. Oma järgmise mängu peab Paide Taliturniiril 8. veebruaril Tartu Tammekaga, 15. veebruaril minnakse vastamisi FC Floraga.