Zimbabwe suutis Salah' kuival hoida, Trezeguet'd mitte (0)

Aafrika Rahvaste Karika avamängus alistas suurfavoriit ning alles jaanuaris hädalahendusena korraldusõiguse saanud Egiptus 1:0 Zimbabwe koondise.

Kui Egiptus on seitsme tiitliga Aafrika Rahvaste Karika ajaloo edukaim meeskond, siis Zimbabwe on üks neist koondistest, kellest ei oodata üldjuhul suurt midagi. Finaalturniiril on nad käinud neljal korral ning pole kordagi alagrupist kaugemale jõudnud. Tänavuse turniiri eel läbisid nad Aafrika meeskondade "poolkohustusliku" käitumispaketi, kui esmalt jättis alaliit mängijatele rahad maksmata, mille tagajärjel ähvardasid mängijad turniiri boikoteerimisega.

Kairos 75 000 pealtvaataja ees toimunud kohtumisest pakkus mängust enam vaatemängu püramiidide-rohke avatseremoonia ning Egiptuse jalgpalli tabanud tragöödiatele pühendatud mälestusmomendid. 20. minutil lauldi tribüünil "Taevasse, märtrid" nende 20 Zamaleki fänni auks, kes hukkusid 2015. aastal kokkupõrgetes Egiptuse politseiga. 74. minutil tehti seda sama mobiiltelefonide taskulampide saatel, austades 2012. aastal Port Saidi staadioni rahutustes hukkunud Al Ahly fänne.

Mängu ennast domineeris oodatult Egiptus, kuigi konstantset ohtu Zimbabwe väravale ei suudetud tekitada ning ka Egiptuse suurima kangelase Mohamed Salah' sihik oli paigast ära. Korra läks Egiptusel siiski korda Zimbabwe kaitselukk murda ning sellest võiduks ka piisas. 41. minutil keerutas 24-aastane Kasimpasa ääreründaja Trezeguet palli tagumisse nurka.

A-alagrupi teises mängus kohtuvad täna Uganda ja Kongo.

Egiptus - Zimbabwe 1:0 (1:0)