Zlatan sõimas kohtunikku, sai punase ning jättis Milani keerulisse olukorda (video olukorrast) (0)

Zlatani õhtu ei läinud nii nagu Zlatan plaanis. Foto: Scanpix / Jennifer Lorenzini / Reuters

Saapamaa nädalavahetus algas rahulikult: täna pääsesid väljakule vaid kuus võistkonda ning neist vaid üks - AC Milan - paiknes esikümnes. Moepealinna klubi suutis Parma vastu küll juhtima minna, kuid tunni möödudes teenis punase kaardi ründeäss Zlatan Ibrahimovic. Seejärel läks olukord pisut keerulisemaks, ent lõppkokkuvõttes jäeti punktid siiski endale.

Kohtumine algas Rossioneri jaoks suurepäraselt: vaid kaheksa minuti möödudes lennutas klubi vasakäär Ante Rebic palli ristnurka. Tabamusele tegi kaunilt eeltöö just Ibrahimovic. Poolaja lõpusekunditel duubeldas Serie A teine eduseisu, kui oma hooaja kümnenda värava lõi Franck Kessie.

Kõik kulges ka teisel poolajal ilusasti, kuid ühes pealtnäha süütus olukorras muutus mängukäik totaalselt. Parma poolkaitsja andis Hakan Calhanoglule keha ning Milani kasuks vilistati karistuslöök. Järgmisel hetkel välkus aga hoopis punane kaart ja lahkuma pidi Rootsi legend Zlatan. Mis siis vahepeal juhtus? Väidetavalt saatis mees paar krõbedamat sõna kohtuniku suunas ning see vilemehele ei meeldinud.

Video olukorrast:

Kümnekesi mänginud Milan oli aga selgelt raskustes. Vaid kuus minutit hiljem kombineerisid Riccardo Gagliolo ja Graziano Pelle ning said kirja Parma avavärava. Järgnenud 30 minutil teenisid võõrustajad veel 12 pealelööki (Milani nelja vastu) ja ka pallivaldamine oli 73-27 väiksema tiimi kasuks. Viigiväravat aga ei leitud kusagilt ning neljandal lisaminutil lõpetas mängu hoopis Milani vahetusmees Rafael Leao.

Samuti intrigeeriv kohtumine toimus paar tundi varem, kui kahe uustulnuka duellis suutis Spezia napilt võidupunktid teenida. Nende vastane Crotone - ehk liigas 20. kohta hoidev võistkond - näitas avapoolajal selgelt paremat mängu ning läks ka 40. minutil juhtima.

Tunni möödudes said võõrustajad küll viigi kätte, kuid pisut hiljem skooris jällegi Crotone mängija. Oma hooaja 16. värava sai kirja Simeon "Simy" Nwankwo, kellest sai sellega teine nigeerlasest ründaja, kes 21. sajandil ühes viiest tippliigast üle viieteistkümne kolli löönud. Hetkel paikneb temast eespool veel vaid Blackburn Roversit aidanud Yakubu Ayegbeni.

Juhtuma hakkas aga kohtumise viimastel minutitel: esiteks tõi Giulio Maggiore viigi tabloole ning paarsada sekundit hiljem skooris Martin Erlic võiduvärava. Spezia punktisaak kerkis sellega 32 silmani, mis on Serie A debütantide viimase 20 aasta parim tulemus.

Kõrgseltskonda püsimajäämise nimel võitlev Torino sai Andrea Belotti penaltist võõrsil 1:0 võidu Udinese vastu. See on halb uudis Ragnar Klavani koduklubile Cagliarile, sest väärtuslikud võidupunktid saanud ja 17. kohal olev Torino edestab nüüd Cagliarit viie punktiga.

Spezia - Crotone 3:2 (0:1)
63. Daniele Verde, 89. Giulio Maggiore, 90+2. Martin Erlic - 40. Koffi Djidji, 78. Simy

Parma - Milan 1:3 (0:2)