Aarna sahistas taas, Raadik pääses dramaatiliselt tšempionite ringi (0)

Signy Aarnal on väravate löömine käpas. Foto: Imre Pühvel

Eesti vabariigi taasiseseisvumisepäev oli õnnelik ka Soomes pallivate Eesti naiste jaoks. Signy Aarna lõi põhihooaja viimases mängus värava, Pille Raadik aitas oma koduklubi Aland Unitedi meistritiitli peale mängivasse seltskonda.

Aarna koduklubi Kuopio Pallokissat kohtus võõrsil Oulus kohaliku ONS-iga ja alistas nad ülikindlalt 4:0. Tavapärane põhikoosseisumängija Aarna alustas täna vahetuspingilt ja sekkus mängu 46. minutil. Ühest kolmveerandtunnist talle värava löömiseks aga piisas, vormistades 83. minutil oma liigahooaja üheksanda tabamusega lõppseisu.

Aland võõrustas eesotsas oma kapteni Pille Raadikuga TiPS-i ja alistas nad 3:0. Raadik tegi kaasa kõik 90 minutit.

Alandi võit ja samaaegne HJK võit Tampere Ilvese üle andis Raadiku klubile põhjust rõõmustamiseks, sest seeläbi tõusti Soome naiste kõrgliiga põhihooaja lõpuks 27 punktiga kuuendale kohale. Kuues koht tähendab, et tabeli poolitamisega jääb Aland kõrgemasse seltskonda, kes järeljäänud viie vooru jooksul omavahel meistri selgitab. Sinna seltskonda kuulub ka 35 silmaga hetkel neljas olev Pallokissat.

Meistritiitli võiduks on mõlemal eestlasel seisud aga nadid. Raadik ja Aland on lootused juba selleks minetanud, sest esikohal olevast Vantaa PK-35-st jäädakse 17 punkti kaugusele, kui laual on veel vaid 15 silma. Pallokissatit edestab Vantaa 9 punktiga.