Barcelona kaitset pidama ei saanud, Atletico penaltiõudus jätkus (2)

Viimastes voorudes pidevalt kaitsetööga raskustes olnud Barcelona lasi ka täna Real Sociedadil lüüa kaks väravat. Kolm punkti suudeti sellest hoolimata siiski võtta.

Lionel Messi kaks tabamust andsid Barcelonale 37. minutiks pealtnäha turvalise 2:0 eduseisu, kuid poolaja lõpus läks kahe meeskonna vahel veelgi tulisemaks andmiseks ning 43. minutil põrkus baskide keskkaitsja Inigo Martinezi terav löök Samuel Umtiti õlast väravasse.

Minuti hiljem taastas Paco Alcacer Barcelona kaheväravalise eduseisu, kuid poolaja viimasel rünnakul lõi Sociedadi kapten Xabier Prieto taas ühe värava tagasi.

Teisel poolajal väravaid ei löödudki ning Barcelona sai sarnaselt tabeliliider Real Madridile kirja 3:2 võidu. Enne järgmisel nädalal toimuvat El Clasicot on kahe meeskonna vahe kolm punkti, kuid Realil on üks mäng vähem peetud.

Atletico Madridil ei olnud kodus probleeme tabeli selge punase laterna Osasuna alistamisega. Märkimisväärseimad sündmused juhtusid kohtumise lõpus, kui Atletico eksis paari minuti sees kahe penaltiga. Neist esimesega eksinud Yannick Ferreira-Carrascol oli võimalus vormistada kübaratrikk.

Kuigi kolmapäeval alistas Atletico Meistrite liigas Leicesteri just tänu 11 meetri karistuslöögile, siis koduliigas on nüüdseks eksitud juba kuue järjestikuse penaltiga.

Barcelona - Real Sociedad 3:2 (3:2)
17., 37. Lionel Messi, 44. Paco Alcacer - 43. ov. Samuel Umtiti, 45+2. Xabier Prieto

Atletico Madrid - Osasuna 3:0 (1:0)
30., 47. Yannick Ferreira-Carrasco, 61. Filipe Luis

Realiseerimata penaltid: 89. Yannick Ferreira-Carrasco, 90. Thomas (mõlemad Atletico)