Celtal on vähemalt Aspas, aga Granadat päästaks nüüd vaid ime (0)

Iago Aspas aitas Anstasios Douvikase võiduväravani ja Celta Vigo sisuliselt püsimajäämiseni. Foto: Scanpix / EPA / Salvador Sas

Hispaania meister sai laupäevaga selgeks, aga nädala viimased tunnid pakkusid närvikõdi eeskätt neile, kelle jaoks on kaalul liigasse püsima jäämine. Pikima kõrre tõmbas Celta Vigo, samal ajal kui Granada saatus ripub juuksekarva otsas.

Hooaja esimese poole mõõnast vaikselt taastuv ning viimasest viiest mängust juba neljanda võidu korjanud Sevilla oli Granadast kodus 3:0 üle. See tähendab, et andaluuslaste ja päästva 17. koha vahe on juba 11 punkti, nelja allesjäänud vooruga on neid laual aga vaid üks rohkem ehk 12. Juba esiliigasse pudenenud Almeria suutis võtta hooaja teise võidu ja üllatada sellega Rayo Vallecanot, kes võinuks end muidu samuti juba üsna kindlana tunda.

Vahepeal käeulatuses tundunud eurokohta on maha mängimas Valencia, kes sai kolmanda järjestikuse kaotuse, seekord kodus 0:1 Alavesilt. Külalised on kolme viimase mänguga võtnud kolm võitu, hoidnud seejuures alati oma värava puhtana ja kindlustanud seeläbi La Ligas jätkamise ka uuel hooajal.

Real Betis alistas samal ajal võõrsil 2:0 Osasuna ning edestab neli vooru enne hooaja lõppu Valenciat viie punktiga. Osasuna nullis oma võimalused avapoolajaga ise, sest Jon Moncayola hüppas värava ees palli rünnates korkidega vastu pead Betisi kaitsjale Juan Mirandale ja VAR-ilt tuge saanud peakohtunik näitas talle punast kaarti. Avapoolaja lõpus lõid Ayoze Perez ja Pablo Fornals mõne minuti sees kaks väravat ning kohtumise saatus oli sellega otsustatud, ehkki teisel poolajal tabasid Osasuna mehed veel kahel korral väravaraame.

Väga kiiret punast kaarti nähti ka Vigos, kus Villarreal oli Alberto Moreno tabamusest kiirelt juhtima pääsenud, ent siis libistas Santi Comesana ohtlikult vastasele jalgadesse ja saadeti platsilt minema. Peagi rebiti Iago Aspas karistusalas maha ja Celta Vigo vanameister viigistas ise penaltipunktilt seisu. Avapoolaja lõpu eel kasutas kaks head võimalust tuulde lasknud Jürgen Strand Larsen kolmanda lõpuks ära ja pausile mindi kodumeeskonna eduseisus.

Villarreal ei andnud aga ka kümnekesi jäänuna alla ja 65. minutil õnnestus Goncalo Guedesel viigisatada. Püsimajäämise kindlustamiseks hädasti kolme punkti vajanud Celta päästjaks kerkis taas Aspas, kes leidis 82. minutil sööduga Anastasios Douvikase ja kreeklase täpne pealöök tõi Celtale tähtsa 3:2 võidu. Ohutsooni edestatakse nüüd juba kaheksa punktiga.

Sevilla - Granada 3:0 (1:0)