Eesti parim Horvaatia vastu - Siim Luts (14)

Siim Luts lõi Eesti koondise juhtima juba esimesel minutil. Foto: Imre Pühvel

Eesti koondis mängis aasta esimeses kodumängus üle tugeva Horvaatia koguni 3:0. Soccernet.ee toimetus hindas mängu parimaks koondisekarjääri teise värava löönud Siim Lutsu.

Eile Lillekülas toimunu läheb ilmselgelt Eesti jalgpalliajalukku. FIFA edetabelis 16. positsioonil paiknev Horvaatia purustati kolme väravaga. Nende staarid eesotsas Luka Modrici, Ivan Rakitici ja Mario Mandžukici näol jäid küll koju, aga keda see huvitab! Võit on võit!

Eesti suutis lüüa kiire avavärava, kuid jäi koheselt Horvaatia tugeva surve alla. See kannatati ilusti ära ja teisel poolajal tegid meie mehed midagi uskumatult - lõid kaks väravat veel ja 3:0 võit on tõsiasi.

Soccernet.ee toimetuse hinded

Mängu parim Siim Luts - 8. Esimesel minutil löödud avavärav ja hiljem Kostjale antud resultatiivne sööt räägivad enda eest. Näitas oma väga head põrget, võites mitmeid kõrgeid palle, samas oli oma tehnikaga osav ka kaitsjate vahel. Andis Toometile hea tsenderduse, mille paremäär realiseerimata jättis.

Konstantin Vassiljev - 8. Veerand tunniga värav ja resultatiivne sööt. Pole paha! Ega need teod räägivad enda eest. Oma kliinilisusega aitas lõpus pinged maha saada ja Eesti kindla võiduni viia.

Janar Toomet - 7,5. Super töörügaja. Üllatavalt ei tekkinud nii kõrge tasemega mängus ühtegi probleemi. Justkui oleks alati mänginud sel tasemel. Miinuspoolele mõned kehvad standardolukordade lahendused, aga andis seejuures ka väga häid palle. Üks silmapaistvamaid mehi väljakul.

Mihkel Aksalu - 7,5. Suurepärased kaks tõrjet. Väga kindel mäng, kui unustada üks valearvestus, kui ta mängu alguses ekslikult välja tuli ja värava tühjaks jättis. Üldjoontes andis tema tegutsemine vajalikku enesekindlust kogu meeskonnale.

Marko Meerits - 7,5. Jalaga mängus Aksalust selgelt ja kõrgelt parem. Väljatulekutel oli kindlus ise. Tal oli oluliselt vähem tööd kui tema kolleegil esimesel poolajal, aga hiilgas lõpu eel maailmaklassi tõrjega, kui kaitsemängijad horvaadid täiesti maha magasid.

Sergei Zenjov - 7. Lõi olulise viimase värava. Sekkus vahetusest hea energiaga ning tõi rünnakule jõudu juurde. Tegi seda, mida ühelt vahetusmehelt oodatakse. Võrreldes Küprose mänguga näitas korralikku realiseerimist, kasutades oma ainsa võimaluse ära.

Karol Mets - 7. Suurepärane lõhkuja, kes on koondises väga kindlaks lüliks muutunud. Tema tegutsemine õhuvõitlustes oli võimas ning noppis igasuguste nimedega staaridelt jalgadelt palle. Juurde saaks panna rünnaku ülesehituses. Lahmis natuke tühja ja saatis adressaatideta pikkasid palle.

Mattias Käit - 6,5. Jäi silma oma töökusega. Oli Mateo Kovacicil nagu takjas küljes ja röövis Real Madridi mehelt ikka päris mitu palli. Matši algul ei mõistnud kaitsemängijatega teineteist ja söötis palli ekslikult auti, kuid üldjoontes jätab ta ühe vähemeksiva koondislase mulje. Isegi kõige raskemas olukorras leiab alati targa lahenduse.

Ragnar Klavan - 6,5. Korralik mäng. Mängu ülesehituses oli enda kohta isegi tavatult kehv, saates mitmel korral pallid oma mehest täitsa mööda, kuid kaitses rügas innukalt. Hoidis Horvaatia staarid üldplaanis luku taga. Esimesel poolajal lasi tema Juventuse tähe Marko Pjaca peaga löögile, kuid siis päästis eestlasi Aksalu vägev pantrihüpe.

Artjom Dmitrijev - 6,5. Kõigem suurem üllataja meie poolt. Üsna enesekindel ja kehaline tugevus tuli mängus korduvalt kasuks. Esimestel minutitel näitas horvaatidele paaril korral, et tema on keskväljal peremees, isegi peakohtunik Mark Clattenburg "ei julgenud" talle hoiatuskaarti näidata. Söötude ja mängu ehituse kvaliteet jättis soovida, aga vette visatuna näitas, et oskab ujuda.

Nikita Baranov - 6,5. Enesekindel mäng. Tegi küll mõned rumalad vead, eelkõige kollase kaardi olukord, aga üldiselt oli nii õhuvõitlustes kui ka maa peal tasemel. Eile oli ta igati võrdne keskkaitsepartner Klavanile.

Henri Anier - 6. Esimesel poolajal ei jäänud pallid ette pidama, aga teisel poolajal teenis karistuslööke. Ise ta löögile paraku ei jõudnud. Teenis hunniku suluseise, kuid neid võib natuke ajada ka söötjate kraesse. Üritas olla nähtav ja kui kaitsjatega maadlemine käsil ei olnud, siis proovis liini taha palli küsida.

Ken Kallaste - 6. Tahe oli hea, aga väga kohmakas. Mitu korda lõi pallist mööda ning mõned väiksemad eksimused tulid veel sisse. See-eest toetas Lutsu vasakul äärel kõvasti. Miinimumi tegi ära, kuid andis tunda, et pole väga palju mängupraktikat hinge all.

Taijo Teniste - 6. Esimesel kolmveerandtunnil kärises tema äärelt korralikult ning meil oli tohutult õnne, et Horvaatia ära ei löönud. Ka rünnakul jäi täna ta panus võrreldes Küprose mänguga väiksemaks. Üldjoontes tuli Ivan Perišici katmisega küll toime, kuid ilmselt üks meie nõrgimaid täna.

Karl Mööl - mängis hinde teenimiseks liiga vähe.

Ilja Antonov - mängis hinde teenimiseks liiga vähe.