Finaalis! Eesti rannakoondis murdis tugeva Kreeka ja läheb saatusele vastu (lisatud video) (1)

Eesti rannajalgpallikoondis teenis välja võimaluse mängida kohale A-divisjonis, kui Kreeka viimases alagrupimängus 2:1 alistati.

Tänavu just A-divisjonis karastust saanud Kreeka tõotas sinisärkidele rasket lahingut ja täpselt see ka saadi. Avakolmandiku keskel asusid kreeklased 1:0 juhtima, kui terav madal pealelöök liivapõrkest Markus Lukki üllatas.

Eestlased ei jätnud asja aga nii ja teisel kolmandikul aitas Roman Minlibajev viigi taas jalule tuua, kui leidis keskväljakul veidi ruumi ja keris palli kaunilt alla nurka. Mitmel korral päästis Eesti halvimast Lukk, kes tegutses omaselt heal tasemel.

Kui viimast kolmandikku jäi mängida neli minutit, astus üles ei keegi muu kui Ragnar "Raku" Rump, lahendades kreeklaste väravavahiga silmitsi jäädes ära üks-ühele olukorra. Sellest piisas, et Eesti fännid ekstaasi viia.

Teel A-divisjoni seisab Eesti teel nüüd Türgi, kes oma alagrupis alistas esmalt lisaajal Inglismaa, siis Ungari ja täna napilt Moldova. Mäng peaks aset leidma homme Eesti aja järgi 13.15.

Eesti - Kreeka 2:1 (0:1; 1:0; 1:0)

Eesti algkoosseis: Markus Lukk, Priit Mäeorg, Roman Minlibajev, Rasmus Munskind, Ragnar Rump.

Eesti koondise koosseisu kuuluvad ka Rauno Rahnik, Sander Lepik, Indrek Palm, Ervin Stüf, Erol Kigaste, Kevin Sooaluste ja Joosep Juha.