Girona jokker pööras hõbedaheitluse üheksa minutiga pea peale ja tegi Real Madridist ametlikult meistri (0)

Portu sekkus vahetusest ja pööras üheksa minutiga 1:2 kaotusseisu 4:2 võiduks. Foto: Scanpix / Siu Wu / EPA

Hispaania kõrgliiga tipuheitluses napsas Girona hõbedakoha endale, kui alistas kodus Barcelona 4:2. Ühtlasi tähendas see, et Real Madridi ei ole enam kellelgi võimalik püüda ja paar tundi varem ise platsil käinud pealinnaklubi on ametlikult tänavune Hispaania meister.

Tõelise tulevärgi saatel kulgenud mäng algas põnevalt: Barcelona asus juba kolmandal minutil juhtima, kui Andreas Christensen palli kastijoonelt vasakusse alanurka kõmmutas. Möödus aga napp minut ning Girona lõi vastuse letti, kui Ukraina ründeäss Artjom Dovbõk rammis vasakult äärelt tulnud tsenderduse värava eest peaga võrku.

Avapoolaja vältel oli Girona väravavahil Paulo Gazzanigal kõvasti tööd, ent viigiseisul vaheajale jõudmiseks jäi tema pingutustest siiski väheks. 43. minutil kukkus Lamine Yamal karistusala joonel ning Robert Lewandowski realiseeris penalti kindlalt vasakusse nurka.

Teise poolaja keskel tõmbas Girona peatreener Michel aga kaardipakist jokkeri, kui lülitas platsile kogenud ründemängija Portu. 65. minutil sekkunud mees vajas nappe sekundeid, et Dovbõki sööt vastaste söödueksimuse järel väravaks lahendada. Möödus veel kaks minutit ning Portu sai statistikasse kirja ka väravasöödu: madalalt penaltipunkti lähistele saadetud palli suunas rikošeti abil sihile Miguel Gutierrez.

Portu polnud mängumuutjana aga veel tööpäeva lõpetanud: Savio andis 74. minutil karistusala tagumisse tsooni kõrge tsenderduse ning ehkki positsioon soosinuks ehk isegi palli omaks võtmist, otsustas Portu otse õhust ühe puutega väravale kõmmutada – pall maandus Marc-Andre ter Stegeni värava vasakus nurgas ning jättis Barcelona murelikult küüsi närima. Girona võit tähendas ühtlasi muudatust tabeliseisus – meeskonnad vahetasid omavahel kohad ehk Barcelona kukkus kolmandaks ning Girona tõusis teiseks.

Liigaliider Real Madrid ei jätnud paar tundi varem midagi juhuse hooleks, vaid alistas koduväljakul Cadizi kindlalt 3:0 ning asus katalaanide mängu jälgima teadmises, et igasugune muu tulemus peale Barcelona võidu teeb neist meistrid. Neli vooru enne hooaja lõppu edestataksegi nüüd Gironat juba 13 punktiga ja see tähendab, et Real saab rahus asuda valmistuma teisipäevaseks Meistrite liiga poolfinaali kordusmänguks Müncheni Bayerniga. Tegu on kuningliku klubi 36. liigatiitliga ja see on Hispaania kõrgliiga ülivõimas rekord, teisel kohal oleval Barcelonal on üheksa tiitlit vähem.

Suure sammu Meistrite liiga koha säilitamise poole tegi Atletico Madrid, kes sai võõrsil 1:0 jagu Mallorcast. Lähimat jälitajat Athletic Bilbaod edestatakse seetõttu endiselt kuue punktiga.

Girona - Barcelona 4:2 (1:2)
4. Artjom Dovbõk, 65., 74. Portu, 67. Miguel Gutierrez - 3. Andreas Christensen, 45+1. pen. Robert Lewandowski

Real Madrid - Cadiz 3:0 (0:0)