Käit vedas Fulhami oma supermänguga liidrite vastu võiduni (0)

Mattias Käit aitas Fulhami U-23 meeskonna kaotusseisust 2:1 võiduni. Foto: erakogu

18-aastase Eesti koondislase Mattias Käidi supermäng aitas Fulhami U-23 meeskonna Premier League 2 teises divisjonis liidri Swansea City vastu 2:1 võiduni.

Fulhami treeningkeskuses Motspur Parkis toimunud lahingu eel võis oodata kõva madinat: Fulham polnud viimasest viiest mängust saanud ühtegi kaotust, kuid teise divisjoni tabeliliider Swansea oli liigas kaotuseta lausa 4. novembrist saadik.

Parema alguse tegi külalismeeskond, kes asus 26. minutil juhtima, kui Jordan Garricku löök rikošetist tee Fulhami väravasse leidis. Veerand tundi hiljem murdis Fulhami number 10 Mattias Käit paremalt kasti, misjärel leidis sööduga Dennis Adenirani, kes seisu viigistas.

Ühest väljakuotsast teise käinud mäng oleks võinud lõppeda mõlema poole võiduga, kuid kümmekond minutit enne lõppu kukutasid Swansea mehed oma karistusalas veaga Käidi ning see tähendas penaltit. 21-aastane Walesi koondislane Georg Williams saatis kauni chip'iga palli võrku ning tablool säras lõppresultaadiks skoor 2:1.

Lisaks kahele väravale eeltöö tegemisele sai Käit kirja kõik 90 minutit. Liigatabelis on Fulham nüüd 16 mängust kogutud 29 punktiga teisel kohal. Swanseaga vähenes vahe 10 silmale.