Kaljumäe sai Purje vastu ülimagusa, hooaja teise võidu, teine eestlaste duell jäi viiki (0)

Marek Kaljumäe (paremal). Foto: Kasper Elissaar

Soome kõrgliiga 11. voorus sai ülimagusa võidu Marek Kaljumäe ja Maksim Lipini koduklubi PS Kemi, mis alistas neljanda üleminuti väravast 3:2 Ats Purje leivaisa KuPS-i.

KuPS jäi kodus 2560 pealtvaataja ees avapoolaja lõpuks 0:2 taha. Puhkepausil toodi mängu Purje ning mäng muutus. Juba 47. minutil lõi KuPS esimese tagasi. Täistunni täitumise järel jõuti oma teise tabamuseni. Viik ei jäänud aga tabloole mängu lõpuni, sest 90+4 lõi Kemi oma võiduvärava. Purje sekkus platsile vahetusest teiseks poolajaks, Kaljumäe tegi kaasa kogu kohtumise, Lipin koosseisu ei kuulunud.

Teises eestlaste duellis tegid Lahti ja VPS 2250 silmapaari ees 1:1 viigi. Lahti läks 48. minutil juhtima, ent 62. minutil viigistas endine Flora poolkaitsja Juha Hakola seisu. Koondislased Artjom Dmitrijev ja Henri Anier tegid Lahti eest kaasa täismängu ja Dmitrijev sai 77. minutil ka kollase kaardi. VPS-i eest sai kõik 90 minutit kirja väravavaht Marko Meerits, äärekaitsja Hindrek Ojamaa jäi varupingile.

Koondise tavapärane esiväravavaht Mihkel Aksalu vaatas pingilt, kuidas SJK tegi 3822 fänni ees 1:1 viigi Mariehamniga.

Liigatabelis on KuPS 20 punktiga (12 mängust) kolmas, Lahti 19 silmaga (10) neljas, VPS 14 punktiga (11) kuues, SJK 8 silmaga (9) kümnes ning Kemi 7 punktiga (10) kohe nende taga.