Kirpu astus esimese sammu legendaarsete eestlaste jälgedes, Vassiljev säras supervahetusega (0)

Katrin Kirpu viimatises koondisemängu Albaania vastu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondise ääreründaja Katrin Kirpu sai Soome kõrgliiga hooaja avamängus väljakule ligi pooltunniks. Slovakkia esiliigas supervahetuse teinud Vladimir Vassiljev alistas tabeli teise.

2022. aastal HJK ridades Soome kõrgliigas debüteerinud 19-aastane ääreründaja Katrin Kirpu jooksis tippseltskonnas esimest korda murule ka Aland Unitedi särgis. Eesti koondislane sekkus kolmel järjestikusel hooajal meistriks tulnud KuPS-iga peetud mängu 57. minutil, kui vastane oli mõlemad väravad ära löönud. Aland United, kelle ridades mängisid aastaid Signy Aarna ja Pille Raadik, sai hooaja avamatšist 0:2 kaotuse.

Eesti koondise poolkaitsja Georgi Tunjov tegi Serie C-s Pescara ridades kaasa 83 minutit, kui jagu saadi tabeli põhjas istuvast Olbiast. Vastane jäi juba 23. minutil vähemusse, kuid Pescaral õnnestus skoor avada alles pea paarkümmend minutit hiljem. Pausile mindi 2:0 eduga. 89. minutil sai lõppseisuks 3:0, Tunjov vahetati välja kuus minutit varem. Pescara on 20 meeskonna konkurentsis kuuendal kohal.

Slovakkia esiliigaklubi ŠTK 1914 Šamorini juhendav Vladimir Vassiljev naasis teist kohta hoidva Prešovi Tatrani 2:1 alistamisega magusale võidureele. Juhtima mindi 39. minutil, teise kolmveerandtunni esimeses pooles taastas vastane viigiseisu. Vassiljevi juhendatavale Šamorinile tõi võidu viimaseks pooltunniks mängu toodud Fellipe Cardoso 87. minuti tabamus. Kord võitev, siis kaotav Šamorin on 16 meeskonna konkurentsis hetkel kümnendal kohal, mängitud on 24 kohtumist.

Kreeka esiliigas palliv Aleksandr Šapovalov teenis PAOK B võidumängus vahetusest sekkudes 10 minutit. Vastasseis Karditsas Anagennisi vastu hakkas ilmet võtma juba 9. minutil, kui PAOK-i duubel ette läks. 2:0 võidu toonud värav löödi 81. minutil, pisut enne seda sekkus Šapovalov. Kreeka esiliiga teises pooles (tabel löödi põhihooaja järel pooleks) mängiv PAOK B on hetkel oma kuuiku esikohal, sama palju punkte (24) on kogunud ka Iraklis 1908.

Koondisepausilt naasnud põhimängijad Rahel Repkin ja Mari Liis Lillemäe said Austria kõrgliigas ülikindlalt lüüa. Liidri St. Pölteniga mänginud Innsbrucki Wacker jäi kaotusseisu 16. minutil, avapoolajaga jäädi 0:3 taha. Nii Repkin kui Lillemäe olid platsil ka siis, kui matš 0:8 skooriga lõppenuks tunnistati. 12 mängu järel on Innsbruckil endiselt kirjas vaid punkt, väravate vahe on -54 (4:58).