Klavani nullimäng ning Mane hiline värav tõid Liverpoolile ülidramaatilise derbivõidu! (1)

Hooaja esimene Merseyside'i derbi Liverpooli ning Evertoni vahel pakkus vägevat tulevärki, kust pikema kõrre tõmbas Ragnar Klavaniga Liverpool.

Mäng algas üsnagi närviliselt - võttis aega kuniks mehed tõelisesse lahingumeeleollu sisse elasid. Esiti pressis efektiivselt aga Everton, keelates punasärkidel pikalt palli kiigutada ning tõstes järjepidevalt palliga tegutsedes mängutempot.

Juba mängu alguses oli ka näha, et üheks määravaimaks faktoriks saab olema Ragnar Klavani ning Romelu Lukaku vaheline duell. Üldiselt sai nii Klavan kui ka Dejan Lovren Lukaku ohjeldamisega hakkama, samuti oli eestlane tegelikult terve mängu vältel väga enesekindel rünnakute ülesehitamisel.

Avapoolaja lõpus ärkas ka Liverpool, üritades teravate kombinatsioonidega koduvõistkonna värava alla jõuda, kuid poolajapausile suunduti siiski 0:0 seisul.Teisel poolajal läks aga mäng järjest jõulisemaks ning nagu Merseyside'i derbi puhul ikka, ei puudunud ka sellest kohtumisest tõuklemised, sõnelemised ning valusad kontaktid.

Mängu lõpupoole pressis juba selgelt Liverpool, kuid väravat ei paistnud veel tulema. Liverpooli õnneks andis kohtunik Mike Dean tänu mitmetele vigastuspausidele koguni kaheksa lisaminutit, mis lubasid eestlase koduklubil veel võidupunkte jahtida. Neljandal lisaminutil see moment ka tuli: Daniel Sturridge'i soolo päädis inglase pealelöögiga karistusala joone lähedalt, mis tabas aga posti. Esimesena jõudis lahtise pallini aga Sadio Mane, kes nahkkera muretult tühja väravasse koksas.

Viigiväravaks Evertonil aga jaksu ei olnud ning nii teeniski Liverpool ülitähtsa võidu tuliseima rivaali üle. Ühtlasi oli see esimeseks Merseyside'i derbivõiduks ka Klavanile, kes tegi kaasa teist liigamängu järjest kõik 90 minutit. Lisaks täismängule sai Klavan kirja ka teise järjestikuse nullimängu koos keskkaitsepartneri Lovreniga.