Kuningas Eriksen võttis Taani endale selga ja vedas MM-ile (2)

Avamängus palju võimalusi raisanud Taani esines Iirimaal Aviva staadionil oluliselt täpsemalt ja tänu Christian Erikseni imemängule alistati kodumeeskond koguni 5:1.

Kõik nii roosiliselt ei alanud, sest Shane Duffy viis kodumeeskonna juba kuuendal minutil ette ning ilmselt pea kõik iirlased uskusid, et MM-ile pääs on vormistamise küsimus. Christian Eriksenil oli aga asjast erinev arusaam.

Esmalt viigistati seis tänu õnnelikule/õnnetule omaväravale, kuid seejärel lajatas Tottenhami täht hirmsa paugu ja viis taanlased juhtima. Teisel poolajal lisas ta veel kaks ning sümboolselt lõpetas Iirimaa piinad penaltipunktilt Nicklas Bendtner isiklikult.

Eriksen on nüüd viimase 15 koondisemänguga löönud sama palju väravaid ning valiktsüklis tegi ta skoori kokku 11 korral. Sellega on ta viigis Romelu Lukakuga ja temast ette jäid vaid Cristiano Ronaldo ning Robert Lewandowski.

Iirimaa - Taani 1:5 (1:2) - kokkuvõttes seisuga 5:1 edasi Taani
6. Shane Duffy - 29. ov. Cyrus Christie, 32., 63., 74. Christian Eriksen, 90. Nicklas Bendtner