Neidude koondis lõpetas koduse EM-valikturniiri punktita (0)

Eesti neidude U-19 koondis sai Tallinnas toimunud EM-valikturniiril viimase, neljanda koha. Täna jäid eestlannad 1:2 alla Horvaatiale.

Eesti läks Lilleküla staadionil toimunud kohtumist Dora Drezga omaväravast 29. minutil juhtima, kuid vaheajale mindi 1:1 viigiseisus, kuna 43. minutil oli peaga täpne Sara Schafer-Hansen. Kohtumise võiduvärav sündis 65. minutil, mil Lorena Balic väravavahi hea löögiga üle mängis.

"Esimesel poolajal suutsime momente tekitada ja saime palli ettepoole. Horvaatia kaitses täna hästi ja võistkondlikumalt kui varasemates kohtumistes siin turniiril. Teisel poolajal hakkasime natuke rohkem kiirustama, ei leidnud õiget söötu ettepoole. Vahepeal käis mäng väga palju edasi-tagasi ning kontrolli me enam mängu üle ei saanudki," sõnas noortekoondise peatreener Katrin Kaarna pärast kohtumist.

Eesti pidi turniiril vastu võtma kolm kaotust – esmalt jäädi 0:5 alla Šveitsile, seejärel kaotati 0:9 Tšehhile.

"Mängisime esimeses kohtumises väga võistkondlikult, hea esituse tegi meie kaitse ja eriti väravavaht – Mari-Ann Ploompuu hoidis seal kohtumises päris pikalt värava puutumatuna. Lihtsalt öeldes on rahvusvahelistes mängudes mängutempo palju kiirem ning probleeme valmistab meie vastupidavus. Eriti paistab see silma miniturniiridel, kus esimese kahe mängu vahel on vaid üks puhkepäev," lisas Kaarna.

Alagrupi võitis Tšehhi, kes tegi täna Kadriorus 3:3 viigi Šveitsiga. Mõlemad naiskonnad kogusid seitse punkti, kuid Tšehhi sai esikoha tänu paremale väravate vahele. Kolmas oli kolme punktiga Horvaatia, Eestil neljandana punktiarvet avada ei õnnestunud.