Õigel hetkel hoo üles saanud Cadiz viskas Granada värskele haavale peoga soola (0)

Cadiz kukutas Granada väljakul ja ilmselt ka kõrgliigast. Foto: Scanpix / EPA / Roman Rios

Hispaania kõrgliiga ainsas reedeõhtuses mängus olid laual suured panused - kas püsimajäämise lootusi võib veel heietada Cadiz või Granada? Napilt pikema kõrre tõmbas kodumeeskond Cadiz, lükates külalised 1:0 võiduga kuristiku servale.

Mõne aasta eest kõrgelt lennanud, La Ligas seitsmenda kohaga lõpetanud ning koduses karikasarjas poolfinaali ja Euroopa liigas veerandfinaali jõudnud Granadat tabas seejärel krahh. 2022. aasta 22. mail viigistati hooaja ülidramaatilises lõpuvoorus Espanyoliga ning samal ajal hilisest väravast 1:0 Alavesi võitnud Cadiz tõusis tänu sellele Granadast punktiga mööda, jäädes kõrgliigasse viimasena püsima.

Astme võrra allapoole kukkunud Granada ei jäänud sinna küll pikalt nukrutsema, võites esiliiga mullusel hooajal kindlalt ja tõustes tagasi La Ligasse, kuid tundub, et pikka pidu neil tippseltskonnas ei ole. Cadiz haaras kodus edu teise poolaja alguses, kui Robert Navarro võttis karistusalas suurepärase tehnika toel õhust alla Ruben Alcarazi kaarpalli ja saatis püüdmatu löögi väravasse. Sellest Cadizile piisas, et 1:0 võit kätte saada, sest külalised suutsid lõpuks teha vaid kaks raamidesse läinud pealelööki.

Cadiz on leidnud hoo täpselt õigel hetkel, sest 1. septembrist kuni 9. märtsini ehk üle kuue kuu La Ligas võiduta olnud meeskond on kolmest viimasest voorust kahes võidupunktid tabelisse kirjutanud. Granada on seevastu kaotanud neli mängu järjest ja püsib võiduta juba kümme mängu. Viimati suudeti liigamängus kellestki jagu saada 3. jaanuaril, kusjuures tollal oli Granada kodustaadionil alistujaks ei keegi muu kui Cadiz. Tegu on aga alates septembrist ka Granada ainsa võiduga - ülejäänud 26-s sestsaadik peetud liigamängus pole suudetud oma paremust maksma panna.

Mõistagi pole ka Cadiz veel kaugeltki pääsenud, ehkki praegu jäädakse 17. kohast ainult kahe punkti kaugusele. Ajalugu ja statistika kinnitavad, et varem on 30 vooru järel La Ligas nii väikest punktisummat omanud 82 klubist, kellest püsima on õnnestunud jääda ainult seitsmel. Teisalt räägib Cadizi kasuks asjaolu, et tabeli teises pooles on konkurents äärmiselt tihe. Isegi 14. real asuv Mallorca edestab neid kõigest viie punktiga ehk võimalikke pudenejaid on veel omajagu.

Cadiz - Granada 1:0 (0:0)