Ramos tõusis järjekordselt Reali päästeingliks, Bayern hävitas Arsenali (5)

Meistrite liigas lunastasid esimesena pääsme veerandfinaali Real Madrid ja Müncheni Bayern, kes lülitasid konkurentsist vastavalt Napoli ja Londoni Arsenali.

Napoli alustas mängu koduväljakul suure entusiasmiga ning Hispaania tippklubi oli suurtes raskustes. Välejalg Dries Mertens viis väljakuperemehed juhtima 24. minutil. Minimaalses eduseisus mindi ka puhkepausile.

Hetk arupidamist kulus marjaks ära Realile, kes teise poolaja algul kohe kaks väravat lõi. Sangariks tõusis Sergio Ramos, kes nurgalöögi olukordades kõige kõrgemale tõusis. Resultatiivsed söödud sai kirja Toni Kroos.

Esimesel lisaminutil vormistas lõppskoori 3:1 vahetusest sekkunud Alvaro Morata ning tiitlikaitsja edenes koondtulemusega 6:2 veerandfinaali.

Teises täna toimunud mängus oli Bayerni edasipääs sisuliselt kindel juba enne avavilet. Avamäng Saksamaal lõppes Arsenali jaoks krahhiga - vastu tuli võtta 1:5 kaotus. Täna alustati aga aktiivselt, kui juba 20. minutil mindi Theo Walcotti väravast 1:0 juhtima.

55. minutil tõmbas Laurent Koscielny karistusalas maha Robert Lewandowski ja peakohtunik määras sakslaste kasuks 11 meetri karistuslöögi ning saatis prantslase varakult duši alla. Poola vägilane ei eksinud ja viigistas mänguseisu.

Teine poolaeg kujunes täielikuks Bayerni peoks. David Ospina värava panid sahisema veel Arjen Robben, Douglas Costa ja Arturo Vidal. Jõudemonstratsioon viis Bayerni kahe mängu kokkuvõttes skooriga 10:2 edasi järgmisesse ringi.

Londoni Arsenal - Müncheni Bayern 1:5 (1:0) - kahe mängu kokkuvõttes 2:10
20. Theo Walcott - 55. pen. Robert Lewandowski, 68. Arjen Robben, 78. Douglas Costa, 80., 85. Arturo Vidal

Eemaldamine: 53. Laurent Koscielny (Arsenal)

Napoli - Real Madrid 1:3 (1:0) - kahe mängu kokkuvõttes 2:6