Schalke lõi mitu kärbest ühe hoobiga (0)

Saksamaa kõrgliigas tegi avalduse hõbemedalite suunas Schalke, kes otsese konkurendi Leverkuseni Bayeri vastu võõrsil 2:0 võidu sai. Tabelis tõusti mööda ka paari päeva eest Euroopa liigas Napolist jagu saanud Leipzigist, kes kodus Kölnile kaotas.

Schalke jaoks läksid asjad suurepäraselt juba esimese poolajaga, kui naaberriikide Austria ja Šveitsi koondislased Schalkele suure edu sisse andsid. Esmalt lõi Guido Burgstaller suurepärase soolovärava ning seejärel teenis Šveitsi noor ründetalent Breel Embolo Leverkuseni poolkaitsjale Dominik Kohrile punase kaardi.

Mäng oli aga vaatamata sellele närviline kuni lõpuni - alles 89. minutil kindlustas Nabil Bentaleb penaltist Schalkele kolm punkti, mis nad tabelis Leverkusenist mööda tõstis.

Teises tänases kohtumises läks samuti hõbemedaleid jahtiv Leipzig kodus vastamisi tabeli punase laterna Kölniga. Viiendal minutil mindi ka juhtima, kuid teise poolaja väravatest tuli siiski vastu võtta üllatuskaouts.

Leverkuseni Bayer - Schalke 0:2 (0:1)