Sillamäed tabas Viljandis deja-vu (0)

Sügisel Viljandis karikasarjast langenud Sillamäe Kalev alustas samas linnas ka uut Premium liiga hooaega 0:1 kaotusega.

Avapoolaja esimest poolt ilmestasid umbes viis Sillamäe penaltinõudmist. Need tipnesid lõpuks Daniil Ratnikovile kollase kaardiga sukeldumise eest. Ülejäänud idavirumaalaste rünnakud lõppesid enamasti omadeni mitte jõudnud tsenderdustega. Vaid korra oli Maksim Lipin pääsemas üks-üks olukorda, kuid Viljandi päästis halvimast Karl-Romet Nõmmi õigeagne väljatulek.

Kaitses visalt seisnud Viljandi kasutas aga oma esimese poolaja ainsa võimaluse hiilgavalt ära. 36. minutil sai Rainer Peips karistusala nurgast palli ning 26-aastane mängumees virutas võimsa löögiga palli tagumise ristnurga suunas. Mihhail Starodubtsev sai küll käed vahele, kuid tõrjumiseks sellest ei piisanud.

Poolaja lõpu eel oli Sillamäel briljantne võimalus viigistada, kuid Ratnikovi tsenderduse järel lõi Aleksander Volkov palli peaga posti.

Teisele poolajale tuli esialgu väheke teravamalt peale Tulevik, kes omas ka paar võimalust eduseisu suurendada. Mida mäng edasi, seda suuremaks kujunes Kalevi surve ning mitmel korral hiilgas tõrjetega Nõmm. Lisaks muidu headele võimalustele oli Kalevil mängu ainsa lisaminuti viimastel sekunditel kasutada ka karistuslöök, kuid sellegi tõi Nõmm sisuliselt ristnurga lähistelt ära.

Sillamäed tabas veel üks tagasiöök 87. minutil. Eelnevalt mitu korda teise kollase kaardiga flirtinud Daniil Ratnikov teenis lõpuks väga rumala punase kaardi ning peab seetõttu vahele jätma järgmise nädala kohtumise Levadiaga.

Mängu parim - Karl-Romet Nõmm

Viljandi talendikas väravavaht tegi teise poolaja alguses suurepärase topelttõrje ning tõrjus mängu viimasel sekundil ristnurgast karistuslöögi. Sisuliselt perfektne mäng puurilukult.