Tiitlikaitsja Barcelona alustas poolfinaale haruldase kodukaotusega (0)

Erin Cuthbert lõi poolfinaalmängu ainsa värava. Foto: Scanpix / Albert Gea / Reuters

Tiitlikaitsja Barcelona sai naiste Meistrite liiga poolfinaali avamängus koduväljakul Londoni Chelsealt 0:1 kaotuse.

See oli kõikide Inglismaa klubide jaoks kokku naiste Meistrite liiga poolfinaalide avamängude faasis esmakordne võit. Barcelona sai aga ametlikes kohtumistes esimese kodukaotuse pärast 2019. aasta veebruarikuud.

Barca ründas ja valdas palli rohkem, aga Chelsea saavutas mängu ainsa tabamuse 40. minutil, kui Sjoeke Nüsken andis söödu ja kapten Erin Cuthbert läks umbes 15 meetrilt edukalt löögile.

Teise poolaja alguses määrati algselt Barcelona kasuks penalti, kuna Patri Guijarro löök tabas karistusalas Kadeisha Buchanani kätt. Aga VAR-i abil muutis kohtunik Stephanie Frappart otsuse ära, sest Buchanani oli selles olukorras selja taga seganud Salma Paralluelo suluseisupositsioonilt.

Kohtumise kõige viimases episoodis 90+10. minutil oli Barcelona vahetusest sekkunud kaptenil Alexia Putellasel hiilgav võimalus viigistada, kuid ta lõi standardolukorras umbes viielt meetrilt mööda.

Teise poolfinaali avamängus lähevad täna õhtul vastamisi Prantsusmaa klubid Lyon ja PSG.

Barcelona - Chelsea  0:1 (0:1)