Ajalugu! Nõmme Olybet jõudis Euroopa 16 parema hulka (1)

Eesti rannajalgpalli meister Nõmme BSC Olybet tegi eile Portugalis ajalugu, kui jõudis võiduga BSC Kopenhaageni üle Euroopa 16 parema hulka.

Euro Winners Cup ehk sisuliselt rannajalgpalli Meistrite liiga algas Eesti klubile esmaspäeval 5:4 võiduga hollandlaste BS Egmondi üle ja jätkus teisipäeval taanlaste 5:3 alistamisega.

Mängu alustas paremini Kopenhaagen, kuid nõmmekad haarasid esimesel kolmandikul 3:1 eduseisu ja seda enam käest ei antudki. Kaks minutit enne mängu lõppu jäid vastased ka vähemusse. Nõmme väravad kanti Rando Randi (2), Verner Uibo, Aleksander Saharovi ja väravavaht Vaiko Tammevälja nimele.

Et C-alagrupis sai lisaajal teise võidu ka Lissaboni Sporting, kelle ridades mängib kõigi aegade parimate rannajalgpallirite hulka kuuluv Madjer, ei oma kolmapäevase omavahelise mängu tulemus enam edasipääsu osas tähtsust - Nõmme Olybet on koha Euroopa 16 parema hulgas juba kindlustanud. Varem ei ole nii kaugele jõudnud ükski Eesti rannajalgpalliklubi.