Aleksandar Rogic: kontrollisime mängu ja väärisime võitu (0)

FCI Levadia peatreener Aleksandar Rogic. Foto: Edgar Kriisk

FCI Levadia peatreener Aleksandar Rogic sõnas pärast Tartus kohaliku Tammeka üle saavutatud 2:1 võitu, et meeskond oli teinud õiged järeldused kolmapäeval Narva Transiga peetud mängust ja seekord tegutseti eduseisus küpsemalt.

"Eeldasingi nii keerulist mängu, sest kolm kohtumist ühe nädala jooksul pole kunagi lihtne. Eriti kui kaks neist toimuvad võõrsil, Narvas ja Tartus. Minu lugupidamine Tammekale, kes näitas üles väga head võitlusvaimu. Nende jaoks puudub säärastes mängudes psühholoogiline surve – neil on võimalik ainult võita ja samas pole midagi kaotada.

Meie vaatevinklist võttes on seega ülioluline neis kohtumistes taktikaliselt õnnestuda. Ning kiire värav või kaks oleksid muidugi ka väga vajalikud, sest kui Tammeka tunneb, et neil on veel võimalus, võivad nad olla väga ohtlikud. Minu silmis on tänane võit suur ja tähtis tulemus," rääkis Rogic.

Serblane tõi välja, et kui kolmapäeval Narvas ei suudetud 2:0 eduseisus õnnestunult tegutseda, siis Tammeka vastu oli võistkonna poolt eduseisus näidatud jalgpall talle palju meelepärasem.

"Pole mõtet arvata, et säärastes mängudes tekib meil sada võimalust ja vastasel mitte ühtegi. Kontrollisime esimest poolaega ja ka teisel olime palli omades palju kvaliteetsemad kui kolmapäeval Narvas. Saime sealt hea õppetunni ja mängijad olid täna targemad, sest rääkisime eelmise kahe päeva jooksul, kuidas tuleb tegutseda, kui tulemus tablool on meie jaoks positiivne. Täna saadi ülesandega hakkama.

Tõsi on see, et karistusalas tegutsemine oleks võinud olla intensiivsem. Tammeka kaitses küll väga hästi, aga kuna me ei suutnud esimesel poolajal turvatunde tekitamiseks vajalikku teist väravat lüüa, siis eeldasime keerulist teist poolaega. Tammeka suutiski viigistada, aga taastasime kiiresti eduseisu, mis on veel üks positiivne nüanss, mille tänasest kaasa võtame.

Kokkuvõttes tekitasime vastasest palju rohkem võimalusi, kontrollisime rõhuva enamiku ajast mängu. Minu meelest me väärisime võitu ja kolme punkti," sõnas Rogic.

Levadia kasutas taas meelega balansist välja viidud koosseisu, kus paremal äärel tegutses Pavel Marini näol konventsionaalne ääreründaja, aga vasakul ründaja Jevgeni Budnik, kes toetas sealt rünnakutele tõusnud äärekaitsja Dmitri Kruglovi tegevust.

"Eeldasime, et Tartu kasutab kolme kaitsjat, mis tähendab omakorda, et neil ei jagu äärde kahte mängijat, vaid seal on ainult üks. Samuti prognoosisime, et Tartu asetub madalalt. Seega oli meie jaoks tähtis tagada piisavalt mängijaid karistusalas ning samas tagada väljaku täie laiuse kasutamine," märkis Rogic.

Kuuendas voorus kohtub Levadia kodus Viljandi Tulevikuga.