Dortmund ei jätnud talismani toel Revierderbys Schalkele sõnaõigust (0)

Dortmundi Borussiale näib ilma publikuta Revierderby meeldivat kõvasti rohkem kui Schalkele. Mais võideti kodusel Signal Iduna Parkil tühjade tribüünide eest 4:0, täna aga, kui mängu vaatama lubati tervelt 300 pealtvaatajat, sümboolselt 3:0.

Mänguliselt oli kohtumine ühepoolne, ehkki statistikas ei pruugi see täielikult kajastuda. Avapoolajal suutis Dortmund teha vaid kaks Gelsenkircheni värava raamidesse läinud lööki, korra riivas Mahmoud Dahmoudi üritus ka põiklatti. Teise poolaja algul otsustati mängu saatus aga kiirelt, kui esmalt mängiti lahti nurgalöök ja väravavahi tõrje järel jõudis lahtise pallini esimesena Manuel Akanji. Pisut hiljem lõpetas vasturünnaku täpse löögiga Erling Braut Halaand.

Lõppskoori sättis tosin minutit enne vilet nurgalöögi järel sobival kombel peaga paika Mats Hummels. Keskkaitsja on Schalke vastu mängivate meeskondade jaoks tõeline talisman, sest Borussia ja Bayerni ridades pole ta viimasel 12 korral Schalkega kohtudes pidanud kaotust tunnistama.

Võit kergitas Dortmundi liigatabelis Leipzigi kannule ja Bayerni kõrvale kolmandaks. Sel hooajal viie mänguga juba 19 palli võrgust võtnud Schalke jätkab aga üheainsa viigipunktiga eelviimasel real.

Dortmundi Borussia - Schalke 3:0 (0:0)