Draama Wembleyl: Man United mängis esiliigasatsi vastu 3:0 eduseisu maha, aga võitis penaltitega (0)

Nii murdis Rasmus Höjlund Coventry südamed. Foto: Scanpix / Toby Melville / Reuters

Manchester United elas Inglismaa karikasarjas üle korraliku ehmatuse, kui mängis Coventry City vastu maha 3:0 eduseisu, ent võitis lõpuks ikkagi penaltiseerias.

Karikavõistluste poolfinaalis vastamisi läinud Inglismaa kõrgliiga seitsmes ja esiliiga kaheksas panid Wembley staadionil püsti korraliku tulevärgi. Mäng paistis esiti kulgevat ootuspärast rada pidi, sest esmalt tegi Unitedi poolelt skoori Scott McTominay ning napilt enne poolajapausile minekut lisas Harry Maguire teisegi värava.

Tunnise mänguaja täitumise eel skooris ka kapten Bruno Fernandes, kes viimastes mängudes ühena ainsatest Unitedi meestest päriselt korralikus hoos olnud: nimelt skooris portugallane juba neljandat matši järjest. Seejärel ärkas aga ka kodumeeskond.

Unitedi linnarivaali Manchester City kasvandik Ellis Simms lõi 71. minutil tagasi esimese värava ning andis kaheksa minutit hiljem väravasöödu Callum O'Hare'ile, kelle löök rikošetist võrku lendas. Unitedi eduseis oli kahanenud õhkõrnaks ning matši viiendal üleminutil saabuski kardetu: Aaron Wan-Bissaka mängis oma karistusalas palli käega ning Haji Wright realiseeris penalti – 3:3 viik viis mängu lisaajale!

Lisaajal kumbki meeskond väravaarvet ei täiendanud, seega ootas ees penaltiseeria. United alustas Casemiro isikus kohe eksimusega, aga Coventry poolelt vääratasid nii kolmas kui ka neljas lööja ning seega vormistas Rasmus Höjlundi penalti Unitedile ikkagi finaalpääsu. Otsustavas karikamängus näeb seega suurt Manchesteri derbit, sest Unitedit ootab seal ees just City.

Coventry City - Manchester United 3:3 (0:2; 3:3; 3:3), penaltitega edasi United 2:4
71. Ellis Simms, 79. Callum O'Hare, 90+5. pen. Haji Wright - 23. Scott McTominay, 45+1. Harry Maguire, 58. Bruno Fernandes